Od úterý 22. až do čtvrtka 24. září se díky akci mění podoba prostranství před kostelem sv. Šimona a Judy v Bystřici. Důvodem, proč právě tam, je nasnadě. Město reagovalo na výzvu sdružení Svaz zakládání a údržby zeleně a přihlásilo se. A také hradí materiál, který studenti při tvorbě nové podoby prostoru použili. Na oplátku dostane město práci studentů zcela zdarma.

K úpravám radnice vybrala místo u kostela také proto, že nedaleká náměstí hodlá změnit v rámci architektonicko-krajinářské soutěže, což je však jiná kapitola.

Podle Jany Šimečkové, ředitelky profesního sdružení Svaz zakládání a údržby zeleně, které akci pořádá, dalo soutěžícím dost práce usazování nových laviček. „Vypadá to dobře,“ zhodnotila. „Zbývá ještě vydláždit prostor kolem laviček a položit kobercový trávník,“ dodala.

Doslova nadšený je z nové podoby místa bystřický starosta Michal Hodík. „Místo nebylo moc hezké, byly tam přerostlé túje a jen posekaná tráva. Dnes tam už stojí i umělecké dílo připomínající starou školu, která v těch místech přes zničujícím požárem stála,“ uvedl s tím, že by rád využil zručnosti studentů i pro zvelebení dalších míst v Bystřici.

Soutěž skončí ve čtvrtek 24. září vyhlášením vítězů.