„Strom padl na čtyřicátém kilometru dálnice D1 přes oba pruhy ve směru na Brno,“ potvrdil asi hodinu před pondělním polednem Petr Svoboda z HZS Benešov s tím, že překážku, kvůli níž se provoz dálnice zastavil, dojeli odstranit jeho kolegové z HZS Benešov.

Stromy ale padaly také jinde na Benešovsku a samozřejmě se tím komplikovala doprava. Na silnicích i na železnici. Někde také vypadl signál televize, jinde nešla lidem ani elektřina. Výpadek proudu zasáhl v celém Česku na 70 tisíc domácností.

„Za noc jsme měli pětadvacet výjezdů. Stromy padaly ve Čtyřkolech, Konopišti, Struhařově i Benešově,“ uvedl Petr Svoboda z HZS Benešov. „Padlý strom ale poškodil také zaparkovaný osobní automobil v Českém Šternberku. Nikdo se při tom nezranil,“ dodal Petr Svoboda.

Hasiči odstraňovali stromy a polámané větve třeba i na trati Posázavského pacifiku. Tam dopravu zastavil strom na kolejích v úseku Vrané nad Vltavou - Davle. Strojvedoucí naštěstí soupravu stačil ubrzdit. Místo pročistili hasiči ze SDŽC. Po 23 hodině se provoz zastavil také na trati Čerčany – Sázava. Stromy omezily také dopravu mezi Střezimíří a Ješeticemi na trati mezi Benešovem a Táborem.

Vichr řádil ale například i v centru nočního Benešova. Na Masarykově náměstí byly jeho stopy vidět ještě ráno. Stánky, které využívali v neděli pořadatelé Benešovského běžeckého festivalu, byly rozházené na různých místech náměstí.