Ti totiž v Sedlci–Prčici při jarní části hry Plameny převálcovali konkurenci.
„Mladší žáci, od 6 do 11 let, byli druzí ze sedmi družstev, starší žáci, od 11 do 15 let, byli první ze sedmnácti a dorostenky první ze dvou družstev,“ pochlubil se úspěchem vedoucí střezimířských hasičů a hasiček Jaroslav Kmoch.
Právě on společně s Romanou Jirákovou, Dušanem Kakašem a Vladimírem Králem věnuje dětem a dorostu svůj volný čas. „Před soutěží trénujeme třikrát do týdne. Jinak se scházíme jednou týdně, to s nimi třeba i malujeme nebo chodíme na procházky,“ řekl vedoucí s tím, že ne všichni členové jeho družstev mají dobrovolné hasičství jako koníčka.
„Dětí v obci moc nemáme. Družstvo tvoří deset členů, a když někdo vypadne, je problém. Některé děti mají přístup výborný, ale za jinými musíme třeba i přijít a poprosit je,“ zmínil Kmoch.
Stejnou soutěž střezimířští starší žáci vyhráli už loni. Postoupili do krajské soutěže v Čáslavi, ale jelikož tu byli poprvé, skončili z dvanácti družstev desátí.
„Letos pojedeme soutěžit na kraj podruhé. Už jsme to loni okoukli, tak bychom byli rádi, kdyby se nám podařilo umístit se do druhého místa,“ přál si vedoucí dětí Jaroslav Kmoch.