S jeho budováním se dosud mohli „seznámit“ spíš řidiči, a to rozhodně ne takto zblízka: v minulosti je ale omezovaly objížďky vynucené uzavírkami v souvislosti s odstřely v místě budoucího železničního tunelu, vznikajícího v rámci modernizace trati v úseku Sudoměřice–Votice. Ten od té doby vyrostl – a už dostává konkrétní podobu.

Jak práce pokročily, se nyní zájemci mohou přijít podívat. Klidně mohou dorazit i rodiny s dětmi: ty určitě potěší balónky a cukrová vata, stejně jako skákací hrad, dětský vláček nebo malování na obličej či fotokoutek. Hlavní je však přece jen prohlídka budoucího železničního tunelu. Program prohlídky začíná už na střezimířském nádraží, odkud zájemce na asi pět kilometrů vzdálenou stavbu doveze minibus.

Každá skupinka bude mít svého průvodce. Na místě návštěvníky čeká asi tříkilometrová pěší procházka – přičemž je třeba pamatovat na vhodné obutí. V tunelu je trochu kluzko – a pořád se jedná o stavbu. Poznávací trasa končí opět na nádraží. Na stavbu a do tunelu se dostanou i vozíčkáři a rodiče s kočárky. I když je k dispozici malé parkoviště, Správa železnic doporučuje přijet raději vlakem. Nejen proto, že je to stylové, ale i s ohledem na pohodlí návštěvníků: na parkoviště se totiž vejde maximálně třicet aut.