První akce s jízdami drezín se odehrála 2. července, druhá 16. července a obě měly velkou odezvu. „Celkem se projelo přes tři stovky zájemců,“ potvrdil Miloš Jelínek, starosta Střezimíře a předseda spolku Železnice Česká Sibiř, která akce organizuje.

V úvodu července se po trati ze Střezimíře k Meznu svezlo 150 lidí. V neděli 16. července pak akce přilákala více než 180 návštěvníků. Ti v obou případech vyprodali všechny jízdy na drezínách Vlašťovka i dvou drezín beze jména, nazývaných pracovně jako Dvojka a Trojka.

Při zatím poslední akci zvané Léto na drezíně se v historické budově nádraží sešli hned tři bývalí výpravčí, kteří ve Střezimíři sloužili. Vladimír Petržílka nastupoval před více než půl stoletím, Luděk Wünsch, který sloužil před třiačtyřiceti lety a Jaroslav Kmoch, který zde strávil více než třicet let. Nyní se stal jedním z hlavních organizátorů akce a během celého dne provázel návštěvníky komentovanou prohlídkou staré nádražní budovy

„Zájem o jízdy na drezínách, na kterých spolupracujeme s turistickou destinací Kraj blanických rytířů, nás mile překvapil, “ konstatoval Jaroslav Kmoch ze spolku Železnice Česká Sibiř a připomněl, že na v srpnu se uskuteční ještě dva termíny – v neděli 13. a 27. srpna. „Vstupenky na oba termíny rychle mizí, tak neváhejte s rezervací. Na koho by se rezervace nedostala, může využít krátkých jízd pouze v areálu nádraží,“ zdůraznil.

Na 27. srpna organizátoři navíc plánují křest drezíny s pracovním názvem Dvojka. Její jméno mohou navrhovat návštěvníci Léta na drezíně a v srpnu to bude možné i na facebookových profilech pořádajícího spolku Železnice Česká Sibiř a Kraje blanických rytířů.

| Video: Youtube

Na původní trati ve Střemízi byl ukončen provoz vlaků. Nádraží sice na svém původním místě jako v dobách, kdy tudy v pondělí 3. září 1871 projel po dráze císaře Františka Josefa první vlak, stále stojí, místní lidé ale chodí na vlak jinam. Důvodem je přeložení trati při budování IV. tranzitního železničního koridoru. Akce s drezínami mají spolku Železnice Česká Sibiř splnit jejich přání: vybudovat zde železniční muzeum, které by připomínal zdejší dlouhou historii