Těsně po poledni středočeští hasiči na platformě X informovali, že za uplynulých dvanáct hodin absolvovali desítky výjezdů. „Od půlnoci do 12 hodiny jsme zasahovali již u 51 událostí. Nejčastěji šlo o technickou pomoc,“ konstatovali hasiči.

close Středočeští hasiči měli 21. 12. od 12. do 19. hodiny přes 80 výjezdů. info Zdroj: HZS Středočeského kraje zoom_in Středočeští hasiči měli 21. 12. od 12. do 19. hodiny přes 80 výjezdů.

Technické pomoci hasiči řešili ve třiačtyřiceti případech, z toho sedmatřicetkrát se jednalo o odstraňování popadaných stromů a ve čtyřech případech šlo o odstranění nebezpečných stavů.

Náročný den ale pro hasiče pokračoval i po poledni. Od 12. hodiny do 19. hodiny zasahovali u jednaosmdesáti událostí. „Jednašedesátkrát šlo o technickou pomoc, z toho čtyřiapadesátkrát jsme odstraňovaly stromy. Pětkrát jsme řešili požáry a pětkrát dopravní nehody,“ doplnili.

A je jisté, že počasí bude hasiče zaměstnávat i nadále. Český hydrometeorologický ústav ve čtvrtek odpoledne aktualizoval výstrahu týkající se nejen čtvrtku ale i pátku.

„Při večerním přechodu studené fronty budou v Čechách a na Vysočině nárazy dosahovat až 25 m/s (až 90 km/h). Vítr se bude postupně stáčet až na severozápadní a během pátku zesílí i na Znojemsku a Přerovsku,“ napsali meteorologové na platformě X. Zároveň varovali i před silným sněžením na horách, před tvorbou sněhových jazyků ve vyšších polohách a před častějším pádům stromů vlivem silného větru.

„Od čtvrtečního večera očekáváme výraznější nárůsty hladiny řek s menším rizikem překročení 1. SPA, zejména na podhorských tocích. Od soboty bude pokračovat počasí se silným větrem, sněžením přecházejícím v déšť a táním sněhu a postupně dalšími vzestupy hladin vodních toků,“ doplnili s tím, že výstraha se bude v pátek upřesňovat.