Přírodní živel se vrací na místo činu. Orkán Emma, který se v sobotu 1. března přehnal přes Benešov, napáchal na zimním stadionu podobné škody, jako před rokem orkán Kyrill. Ničivý vichr sroloval část plechové střechy jako kus papíru a na ledovou plochu se valily kapky deště. „Když jsem viděl, co přichází, probleskl mi hlavou loňský případ,“ říká ředitel MSZ, jež stadion spravují, Pavel Khek. „Za hodinu jsem lezl na střechu. Co se neutrhlo loni, dokonalo se letos. Přes to všechno je důležité, že se plechy neroztrhaly na menší kousky a nikomu se nic nestalo,“ dodal ředitel s úlevou.
Po loňském Kyrillu zůstalo tři tisíce metrů čtverečních zničené střechy, letos polovina. „Naštěstí celá loni opravená strana vydržela. Při prvním zjištění škody jsem dokonce uvažoval o ukončení sezony. Ještě, že druholigoví hokejisté dál nepostoupili. To by byl se zajištěním plochy problém. Nakonec jsme se rozhodli, že nižší soutěže necháme dohrát a led rozpustíme v plánovaném termínu 24. března,“ říká Khek s tím, že sportovcům ani divákům už žádné nebezpečí nehrozí a v klidu mohou zimní stadion dál navštěvovat.
Neobává se ředitel MSZ Benešov, že se podobná situace může opakovat? „Dáme na modlení, aby žádný takový vichr nepřišel. To jsou živly, které člověk neovlivní, dvousetkilometrové poryvy utrhnou všechno.“
S opravou střešní krytiny se začalo v pondělí. Podle zatím hrubého odhadu vyjdou práce na dva a půl milionu korun a potrvají několik týdnů.