V Bedrči město buduje celkem tři přemostění tamních potoků. Dva z mostů leží na Okrouhlickém potoku, třetí pak na potoku Benešovském, mimo samotnou zástavbu. Kromě toho u jednoho z mostů na Okrouhlickém potoku vybuduje i opěrnou zeď. Ta má zabránit podemílání břehu v případě zvýšené hladiny toku.

V současné době práce po zimní přestávce zatím ještě ani nezačaly. Stavebníci čekají, až se denní a zejména noční teploty ustálí na nejméně pěti stupních nad bodem mrazu.

„Tuhle teplotu potřebují stavebníci pro to, aby mohli položit izolace," vysvětlil místostarosta Benešova Roman Tichovský.
Dva zmiňované mosty na Okrouhlickém potoku sice obyvatelům Bedrče chybí, ale z jednoho na druhý břeh to nemají až tak daleko, jako to mělo být v případě překročení přes potok Benešovský. Původně naplánovaná objízdná trasa, které měli využívat především zemědělci obhospodařujících pozemky za potokem, měřila přes osm kilometrů.


„Tento problém jsme nakonec vyřešili krátkou objížďkou jinou trasou. Původně značenou objížďkou by totiž kvůli počasí ani nebylo možné používat," připustil místostarosta. „Zhotovitel proto pro osobní auta postavil provizorní přemostění hned vedle mostu, který už má připravenou spodní stavbu.