„Stavbu jsme soutěžili několikrát, ale nakonec se to podařilo za necelých 58 milionů korun,“ uvedl Martin Herman, středočeský radní pro oblast investic a veřejných zakázek s tím, že první hodiny tělocviku si tam studenti užijí v září roku 2021.

Bezbariérovou stavbu spojí se školou krček, díky němuž se studenti nebudou muset přezouvat. „Samozřejmě jsem rád, že se stavba konečně zrealizuje,“ potvrdil ředitel školy Roman Hronek.

Bezpochyby stejnou radost projevoval také současný benešovský místostarosta Zdeněk Zahradníček, Hronkův předchůdce. „O tělocvičnu jsem usiloval od roku 2006. Když jsem před šesti roky ve škole končil, odnášel jsem si s sebou jeden velký dluh. Jeho polovinu si teď mohu odškrtnout, druhou pak škrtnu při kolaudaci,“ dodal s nadsázkou Zahradníček.

Jenže poklepání zednických kladívek zatím není úplným startem stavby. V cestě bagrům stojí čtyři vzrostlé kaštany, přesněji jírovce maďaly. Stromy mimo dobu vegetačního klidu kácet nelze. V korunách totiž hnízdí ptáci a ti právě nyní vyvádějí mladé. „Kácení bude možné nejdříve na konci srpna, kdy už budou ptáci z hnízd pryč,“ vysvětlil Martin Pařízek odpovědný za ochranu přírody na Odboru životního prostředí Městského úřadu Benešov.