Vysoko nad úrovní ulice pracují zaměstnanci stavební firmy na posledním podlaží budovy, která by měla změnit vzhled Komenského ulice. Finišují tak práce na hrubé stavbě na jedné z nejrušnějších ulic v centru města, poté co koncem minulého roku prodalo zastupitelstvo s cílem splnit podmínky dlouhodobé urbanistické studie, která by měla nižší zástavbou blíže k vozovce alespoň částečně zakrýt šeď nevzhledných paneláků. Nová zástavba by tak v budoucnu měla obnovit původní vzhled ulice, která musela v sedmdesátých letech ustoupit masivní bytové výstavě.
Část obyvatel Vlašimi novou podobu města vítá, kdo však trochu žehrá z důvodů zastínění a omezeného výhledu jsou obyvatelé nižších podlaží nejbližších vysokopodlažních domů. „Někdo chce prostřednictvím piklů učinit z třídy bezvýznamnou uličku, tmavou a špinavou, bez trsu trávy,“ vidí v architektonickém návrhu úskoky diskutující jménem Patriot na diskusním fóru městského webu.
„Bude to centrum tak jak má být. A nebudeme se stydět za ty paneláky, který rostou do nebe. Když chceme město, tak také musí být centrum, jinak budeme pořád vesnice,“ kontruje mu diskutér Wertos.
Vedení vlašimské radnice připravovalo novou koncepci ulice po řadu let. Postupně se stavebními změnami seznamovali také veřejnost.
„I tak se kolem stavby objevily takzvaně zaručené fámy, jako například ta, že dojde ke zúžení Komenského ulice,“ říká místostarosta MěÚ Vlašim Karel Kroupa a dodává, že i po rekonstrukci rozhodně zůstane ulice široká devatenáct metrů, včetně komunikace, chodníků i parkovacích míst.
V plánu městských architektů je také budoucí zástavba proluky u průmyslové školy rekonstrukce parkoviště u hlavního vchodu do zámeckého parku, či další okružní křižovatka z Komenského do Poděbradovy ulice.