Právě to jsou základní otázky, na které by měl dát odpověď nový projekt Deníků 
a energetické společnosti RWE s názvem Reportáž psaná o přestávce.

„Dnešní studenti mají úplně jiné zájmy, než měla naše generace," míní tiskový mluvčí RWE Pavel Zajíc. „Stejné situace vnímají mladí jinak, než jak je vnímáme my. Jejich názory a pohledy na věc by nás ale měly zajímat a věřím, že čtenáři Deníku články od studentů středních škol ocení. Proto jsem rád, že naše společnost mohla pomoci tento projekt uvést do života," uvedl mluvčí RWE.

Z Benešovska se do projektu, který má podpořit literární nebo třeba i novinářskou tvorbu mladých, zapojily čtyři střední školy – Obchodní akademie Vlašim, Střední škola cestovního ruchu Benešov, Střední odborná škola Benešov a Střední škola ekonomiky, obchodu a služeb Benešov.

V následujících měsících do konce školního roku si budete moci vy, čtenáři přečíst práce studentů těchto škol a to nejen v tištěné podobě, ale také na webu Deníku. Právě tam budete současně moci jejich tvůrce ohodnotit přidělením svého hlasu. Ten, kdo od čtenářů nasbírá do závěru školního roku nejvíce hlasů, pak od RWE získá zajímavou cenu, která se mu určitě bude hodit k jeho dalšímu studiu 
i literární tvorbě.

Studenti sice budou mít při tvorbě do určité míry volnou ruku, ale jejich práce by v dubnu měly představovat reportáž.

V květnu pak budou vycházet jejich fejetony, glosy, úvahy či komentáře a to na libovolné téma. Závěrečný měsíc projektu, červen Deník zveřejní rozhovory studentů se zajímavými osobnostmi podle vlastního uvážení. Teď už jen zbývá za celou redakci popřát mladým tvůrcům hodně nápadů, trpělivosti a přízně čtenářů.