„Prostory pro cvičení máme v objektu školy vlastně dva. Velká tělocvična má rozměry volejbalového hřiště, malá je zhruba poloviční. S novou halou se na tělocviky budou třídy rozdělovat a jedna skupina bude mít ve staré tělocvičně třeba gymnastiku. Rozdělujeme se ale i nyní a cvičíme v obou současných prostorách,“ vysvětlil.

Současně připomněl, že středověk, o němž v nadsázce psal Benešovský deník v souvislosti s podmínkami pro tělocvik ve staré tělocvičně, už neplatí. Také proto, že prostory obou tělocvičen nákladem 430 tisíc korun, před nedávnem, v říjnu, zrekonstruoval zřizovatel školy, Středočeský kraj.

„V malém sále máme úplně nové parkety a žebřiny. Podlaha ve velké tělocvičně je přebroušená, nově nalajnovaná a má i nové sokly. V předsálí jsme si udělali síň slávy s poháry a máme to tam moc pěkné,“ řekl Radim Klein s tím, že rok před tím město zaplatilo 70 tisíc za nové basketbalové koše.

Na tělocviky chodí studenti běhat za město, plavat do krytého bazénu nebo bruslit na zimní stadion. Žáci v létě využívají i nejstarší venkovní hřiště s umělou plochou u paty školy, postavené v roce 1996. To je podle Kleina potřeba zrekonstruovat. „Je poslední, které zrekonstruované nebylo. Má alespoň vyšší sítě, aby míče nelétaly do okolních zahrad,“ dodal učitel.

Potřebu nové tělocvičny prezentuje gymnázium už řadu let. Středočeský kraj na stavění chystá na dvoře školy a má připraveno téměř 65,5 milionu korun. „Zpracovává se výběrové řízení na zhotovitele, který by měl začít stavět na jaře,“ potvrdila Helena Frintová z kanceláře hejtmanky a připomněla, že cvičit by se tam mělo na podzim 2020.