O akci, která po dokončení ještě letos uspokojí další, dosud neúspěšné rodiče, žadatele o umístění potomků do předškolního řízení, informoval včera místostarosta Jiří Švadlena.

Komunální politik při tiskové konferenci oznámil, že město vyhlásilo výběrové řízení a to skončí 23. března.

Stavět se začne už příští měsíc

Stavět, respektive bourat se na Spořilově začne už na konci příštího měsíce či začátkem dubna. Vzhledem k tomu, že na stavbu původní, montované školy Úsměv použili před čtyřmi desetiletími stavebníci materiál s obsahem nebezpečného azbestu, musí při demolici děti pryč. Platí to, i když město už před několika lety, v počátcích úvah o změnách spořilovské mateřinky zamýšlelo, že se původní pavilony budou bořit postupně. A děti se operativně budou přesouvat do dosud stojících pavilonů.

„Všechny děti jsme už rozdělili do zbývajících benešovských mateřinek a už je to také projednané s jejich rodiči,“ potvrdil Jiří Švadlena.

Výstavba nové mateřinky musí být dokončena do 31. srpna. Od nového školního roku už totiž předškolní zařízení musí sloužit svému účelu.

Nové zařízení pojme místo současných 100 dětí ještě o čtyřicet dětí více. S dalším zvětšováním kapacity školky už ale město nepočítá.
„Pokud by dětí v budoucnu bylo tolik, že bychom potřebovali další zvýšení kapacity škol, má město Benešov dostatek vlastních pozemků, kde by je bylo možné postavit,“ dodal místostarosta Jiří Švadlena s tím, že mateřská škola bude sestavená z předem vyrobených modulů.