Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostové největších měst na Podblanicku zhodnotili rok 2015

Benešovsko - I když za symboly Benešovska může být považováno více dominant, tou bezesporu z daleka nejviditelnější je bájná hora, v níž dříme vojsko knížete Václava připravené k zásahu v české zemi. Ten okamžik, kdy nám bude nejhůř a rytíři vyjedou v plné zbroji z Velkého Blaníku, ještě nenastal. Ani podle politiků nejvýznamnějších měst Podblanicka, Benešova, Vlašimi a Votic, Jaroslava Hlavničky, Luďka Jeništy a Jiřího Slavíka, kteří hodnotí právě končící rok velice kladně. 

31.12.2015
SDÍLEJ:

Dominanta kraje, hora Velký Blaník od Vračkovic.Foto: Zdeněk Kellner

BENEŠOV

Jaroslav Hlavnička, starosta Benešova.

JAROSLAV HLAVNIČKA
Až na to, že jsme se kvůli velkým investičním akcím, jako byla stavba přivaděče, rekonstrukce plynovodu a oprava povrchu silnice v Čechově ulici, znovu potýkali s problémy v dopravě, hodnotím rok 2015 z pohledu města velice pozitivně. Za problémy se znovu omlouvám a děkuji za toleranci, s níž situaci obyvatelé města zvládli. Trpělivostí se ale budeme muset obrnit všichni i v příštím roce, kdy bude pokračovat zvelebování města a obnova jeho životně důležité infrastruktury. Do příštího roku proto všem lidem dobré vůle přeji hodně zdraví, štěstí a božího požehnání.

VLAŠIM
Luděk Jeništa, starosta Vlašimi.

LUDĚK JENIŠTA
Tento rok byl pro Vlašim rokem menších, ale velmi důležitých projektů. Mezi nejdůležitější patří kanalizace a vodovod v Bolině, Bolince i nové povrchy tamních komunikací či rekonstrukce ulic Komenského a V sadě, silnice Domašín – Znosim. Zvládli jsme řadu dotacemi podpořených projektů. Také proto považuji rok 2015 za dobrý rok – bez velkých havárií, živelných pohrom, epidemií a podobných malérů. Přeji všem zdraví, štěstí, pohodu a také, ať v sobě vždy nalezněte potřebnou dávku úcty, pokory, ohleduplnosti a lidskosti, aby rok 2016 byl ještě lepší.

VOTICE
Jiří Slavík, starosta Votic.

JIŘÍ SLAVÍK
Pro naše město byl rok 2015 z hlediska investičního velmi úspěšný. Podařilo se dokončit dvě větší stavby, rekonstrukci dvou křídel bývalého kláštera a kina na multifunkční centrum. Povedlo se nám i stabilizovat fungování městského úřadu, a to i díky pětinové obměně úředníků, kteří odešli do starobního důchodu. Pro Votice je ale velmi důležité také to, že se opět ujaly svých spolumajitelských povinností ve firmě Compag a nefigurují už jen jako nějaký její nezúčastněný pozorovatel. Do nového roku chci lidem 
z Votic popřát spokojenost zdraví a hodně štěstí. 

Autor: Zdeněk Kellner

31.12.2015
SDÍLEJ:
Žďárský tenorista Jakub Pustina.

Pro Jakuba Pustinu je Vlašim srdeční záležitost

ZŠ Krhanice a třídní učitelka Jana Vilémová
12

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice

Týnec a stavební firma se viní ze šlendriánu

Týnec nad Sázavou – Vzájemné obviňování města Týnce a firmy Dakastav ze Starého Města na Uherskohradišťsku ze šlendriánu, stálo na začátku sporu investora přístavby školy a jejího zhotovitele.

Dopravu kolem Benešova blokuje nehoda

Benešov - Srážka dvou osobních aut poblíž benzinového čerpadla na silnici E55 u benešovské křižovatky na Červených Vršcích, komplikuje dnes, ve středu 18. října ranní dopravní špičku. Auta stojí podél Benešova ve směru od Tábora na Prahu.

V Táborských kasárnách začalo tento týden bourání

Benešov – Bourání pěti montovaných objektův areálu Táborských kasáren, které celých 10 let, co místo opustili vojáci, okupovali bezdomovci, začalo v pondělí. Kromě demolice má neoprávněnému pobytu bezdomovců v areálu zabránit i městem najatá ostraha.

Na ortopedickém oddělení operují s novými přístroji

Benešov /OBRAZEM/ – Dva nové sety akumulátorových operačních vrtaček a pil mají na ortopedickém oddělení v benešovské nemocnici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení