Pro Magdalenu Timplovou, která na hradě připravovala akce předešlé čtyři roky, nebylo rozvázání smlouvy s městem překvapující.

„Šokovaná jsem ale z toho, za jakých podmínek nová kastelánka na místo, kde já jsem měsíčně pobírala šestnáct tisíc šest set hrubého, nastoupila," potvrdila své rozčarování Magdalena Timplová 
s tím, že v současné době vyklízí své bývalé pracoviště 
a maluje obrazy.

Staronová kastelánka bude pobírat dohodnutou odměnu 
vyšší o více než osm tisíc korun. Že by se jednalo o nehospodárné zacházení s prostředky týneckých daňových poplatníků, ale vedení města odmítá.

„Paní Bursová kromě práce kastelánky dostala na starosti také kulturu ve městě. Nikdo další jí na starosti mít nebude," vysvětlil místostarosta Týnce Bedřich Pešan.

Kastelánka by tak měla kromě akcí na hradě zajišťovat organizačně i další kulturní podniky města. Těmi je ples Týnce případně tamní základní školy, Den hudby, vyhlášení významných občanů Týnce a výstavy. Na to všechno však bude mít Bursová k ruce také dva pracovníky placené i z rozpočtu Týnce.

Luxus pomocníků, jejichž práci zaplatí vedle úřadu práce také částečně město Týnec ze svého rozpočtu a to částkou osmnáct set korun měsíčně, si bývalá kastelánka Týnce nemohla dovolit.

„Všechno jsem si musela zajistit ze svého počínaje úklidem a konče samotným organizováním akcí. Proto mi pomáhala moje rodina nebo sami divadelníci, kteří u nás na hradě vystupovali," uvedla Magdalena Timplová a potvrdila, že o brigádnících, kteří by na hrad přišli pomáhat z úřadu práce a současně byli částečně placení i městem také uvažovala a dokonce s tehdejší místostarostkou o tom jednala.

Cený článek najdete v tištěné podobě Benešovského deníku s datem 15. ledna 2014.