V areálu školy se tak mohlo 21. a 22. listopadu představit zájemcům třináct středních škol z Benešovska plus základní a praktická škola, která poskytuje střední vzdělání dětem s mentálním postižením.

„V předchozích letech se burzy škol pořádaly v prostorách, jejichž pronajmutí se muselo platit. A tak nás s bývalým ředitelem této školy napadlo uspořádat přehlídku u nás," vysvětlila Jana Fialová, stávající ředitelka ISŠT Benešov s tím, že tento nápad skýtá mnoho výhod.

„V první řadě jsme se nikam nemuseli složitě stěhovat a myslím si, že i ostatní školy se díky prostředí učeben cítily jako doma," poznamenala ředitelka benešovské ISŠT.

Do Benešova se přijela představit žákům základních škol i jedna škola z Jihočeského kraje. Šlo o Ekologickou a potravinářskou střední školu z Veselí nad Lužnicí, která je takovým průkopníkem zatím ne příliš rozšířeného oboru.

Přestože se burza konala v prostorách školy, výuku to nijak nenarušilo. Šest učeben, které měly středoškolské instituce k dispozici, nezasáhly do rozvrhu výuky natolik, aby musela Jana Fialová vyhlásit na středu a čtvrtek ředitelské volno.

„Pokud nebude mít v příštím roce některá škola zájem o vystřídání, ráda bych veletrh středních škol opět zorganizovala," přiznala Fialová s tím, že pořádání burzy je přínosem nejen pro žáky základních škol, ale i pro její školu.