Na jaře oznámil pětačtyřicetiletý muž, že někdo postříkal sprejovou barvou boční stěnu domu ve Smetanově ulici. „Votičtí policisté případ ve spolupráci s městskými strážníky prošetřovali a o měsíc později ho objasnili. Zjistili, že podezřelými jsou dva mladíci ve věku sedmnácti let z Votic, a že toho mají na svědomí víc,“ popsala případ Zuzana Stránská z preventivně informační skupiny benešovské policie.

Při prošetřování vyšlo najevo, že oba mladiství také nastříkali na stěnu budovy na Masarykově náměstí ve Voticích společně nápis WMC. Stejným nápisem „ozdobil“ jeden z mladíků spodní i horní část pomníku ve stejné lokalitě. Dalšími nápisy pak ve Voticích postříkal ještě betonové nosníky konstrukce silničního mostu (na snímku) u obchodního domu Lidl, stěnu garáže pod ulicí Dopravní a v ulici Nerudova a navíc zeď domu v Táborské ulici.

„Policisté z obvodního oddělení případy zadokumentovali a předali benešovským kriminalistům. Policejní komisař zahájil počátkem léta měsíce června trestní stíhání mladistvých pro provinění poškozování cizí věci spáchané samostatně a ve spolupachatelství,“ upřesnila právní kvalifikaci řádění nezletilců tisková mluvčí.

Mladíci svým jednáním napáchali škodu za více jak padesát tisíc korun.