Město postavilo na Farském kopci nové hřiště pro míčové sporty. Obyvatelé, ale spokojeni nejsou.
„Je tam štěrk, míč špatně skáče. Na nohejbal se hřiště moc nehodí,“ míní Petr Fiala.
Spokojen není ani další tamní občan Milan Breburda ml. „Udělali tam jeden basketbalový koš, ale zkuste na žulovém prachu driblovat,“ postěžoval si.
Hřiště v těchto místech stálo už dříve. Plocha ale posloužila jako úložiště zeminy ze staveniště na Kněžině. Na zarovnaném povrchu pak vzniklo současné nové sportoviště.
„Tenkrát nám přišla výzva, abychom se vyjádřili k tomu, co bychom tu chtěli mít. V návrhu byla i dráha na brusle a hřiště s umělým povrchem. My jsme to zaškrtali, ale nakonec tu máme jen prašné hřiště. Navíc je uprostřed plochy, takže už tam nic dalšího nejspíš nepostaví,“ dokončil myšlenku Breburda.
Ne každý se ale k novému sportovišti staví kriticky. „O plánech nebo dotazníku nic nevím,“ poznamenal Miroslav Povolný. „Jen jsem koukal, že tu najednou dělají hřiště. Od řeky ještě postavili pár schodů, ale ty by mohly lepší,“ zhodnotil stavbu Povolný.
Proč město nepostavilo sportoviště podle přání tamních obyvatel? Na všechny požadavky občanů prý nemá peníze. „Tohle hřiště je jen část z celkového záměru. Realizace se zadrhla na financích,“ obhajuje postup radnice místostarosta Martin Kadrnožka. „O umělém povrchu nebyla řeč, plánováno bylo hřiště, nějaká trasa pro bruslaře a případně péntanque,“ dodal místostarosta.
Kolik hřiště stálo? Podle Kadrnožy 480 tisíc. Město samo do něj investovalo údajně jen 80 tisíc korun. „Zbytek zaplatil sponzor, společnost Lidl,“ dodal Martin Kadrnožka.