Jenže podle názoru právníků, kteří Benešov zastupují, je podobně závazný i slib učiněný prostřednictvím elektronické komunikace. „Jednání mezi Benešovem a Coopem měla charakter nejméně smluvního ujednání, byť by se mělo jednat o smlouvu o smlouvě budoucí. My jsme ta jednání brali jako závazná," řekl k tomu starosta Petr Hostek. Coop přesto objekt prodal soukromému zájemci, který nabídl více.

Čtěte: Vidina větších peněz odvádí strážníky do Prahy

Místopředseda Coopu Ladislav Kravák se ke sporu na dotaz Deníku odmítl vyjádřit s tím, že Coop může se svým majetkem nakládat dle svého. Benešov byl koupi školy blízko, kromě mailových slibů radnici záměr posvětili i zastupitelé města. Na transakci schválili 12 milionů korun. Jenže Coop objekt prodal dřív, než k ní mohlo dojít. Město hodlalo prázdný objekt využít pro děti, které se už nevejdou do stávajících školských zařízení.

Radnice se obává další ubytovny

Nyní se radnice obává, že v centru vyroste další ubytovna. Nový vlastník totiž podle starosty provozuje už ubytovny v Jiráskově a Tyršově ulici. Na tamní nájemníky přichází řada stížností, které musí řešit strážníci. „Dochází k narušování veřejného pořádku nebo porušování vyhlášky o konzumaci alkoholu na veřejnosti. Možnost, že by vznikla další ubytovna, je pro mě nepředstavitelná," řekl Hostek. Radnice chce zabránit vzniku další ubytovny stůj, co stůj. K tomu chce využít i rozhodnutí z roku 1928, které objekt kolaudovalo pouze jako školské zařízení. „Stavební úřad bude také zjišťovat, zda ve škole již začaly stavební úpravy," dodal Hostek.

Vedení Benešova to bude mít se slučováním jídelen těžké