Rozsáhlý objekt prošel řadou vlastnictví až ho v roce 2004 koupil právě od slévárenské továrny Metaz současný majitel Miroslav Němec. I ten se ho ale nyní za 40 milionů korun hodlá zbavit.

„Byť se prodejní cena může jevit vysoká, investoval jsem do něj už devatenáct milionů. Peníze ještě stále splácím a moc mi nezbude,“ uvedl a připomněl, že za roky, co objekt vlastní, ho výrazně zvelebil.

Připomněl současně, že po roční covidové uzávěře a stále nejistém výhledu brzkého obnovení provozu, mu nezbývá nic jiného, než objekt nabídnout k prodeji, protože cítí, že se po covidu bude začínat prakticky od nuly. „K záměru prodat mě přivedl i osobní důvody,“ dodala Miroslav Němec.

V objektu s půdorysnou plochou 2236 a zahradou 3694 metrů čtverečních je soukromá základní a mateřská škola, hotel, kavárna a školící místnost i nevyužívané kino a samozřejmě velký sál. Právě tam Týnec pořádal společenské akce.

Nákup nemovitostí chce vedení Týnce financovat úvěrem. „Chtěli bychom tam pořádat kulturní akce, plesy a koncerty,“ uvedl starosta města Martin Kadrnožka s tím, že objekt si zástupci města prohlédli a hodnotí ho jako provozuschopný bez potřeby nějaké okamžité výrazné investice. Mohla by se tam přesunout knihovna.

„Má historickou hodnotu a je dominantou města. Na druhou stranu se ale jedná o objekt starý přes dvě stě let. Každá stará stavba vyžaduje významné investice i v dlouhodobém horizontu využívání,“ dodal Kadrnožka.