„Zúčastnit se mohou maximálně čtyřčlenné týmy složené z tatínků, ale třeba i dědečků se svými vnoučaty," uvedla jedna z pracovnic MK Benešov s tím, že věková hranice není stanovena.

U dětí se ale předpokládá, že alespoň jedno z týmu zvládne samostatně číst. Podmínkou účasti je pak to, že alespoň jeden člen týmu musí mít platnou registraci do knihovny na letošní rok, a v jednom týmu nemůže být zároveň tatínek a dědeček.

Soutěžní týmy se mezi sebou utkají ve čtení knížek, skládání básniček, ale i kreslení, fotografování nebo hraní pexesa. Co je ale podle organizátorů nejdůležitější, všichni účastníci si přitom užijí spoustu legrace.

„Soutěž slavnostně ukončíme v úterý 6. října, a v týdnu knihoven pak odměníme deset nejlepších soutěžních týmů," uvedla knihovnice.

Přihlášené týmy budou označeny čísly. Každý jeho člen dostane svou kartičku s číslem a zároveň skupina soutěžících obdrží hrací kartu, kde se bude postupně zaznamenávat plnění úkolů.

„Soutěž je rozdělena na dvě části. První část bude dále rozdělena ještě na tři úkoly. První části se účastní všechny přihlášené týmy. Druhé části soutěže, posledního čtvrtého úkolu se zúčastní osm postupujících týmů z první části soutěže," poznamenala pracovnice MK Benešov, která zároveň vysvětlila systém bodování. Podle jejích slov mohou výkony soutěžních týmů bodovat čtenáři knihovny, zaměstnanci knihovny, ale i široká veřejnost od jednoho do deseti bodů. Jeden bod znamená, že se líbí nejméně, deset bodů značí, že se líbí nejvíce, tedy na sto procent.

Při vyhlašování této soutěže pamatovali pořadatelé i na ceny. Zatímco na týmy, které obsadí první až sedmé místo čekají rodinné vstupenky do wellness centra či celé řady různých zábavních parků, tým, který skončí na osmém místě, získá rodinnou stolní hru. Deváté a desáté místo je pak ohodnoceno registrací do knihovny na rok 2016 zdarma.

První úkol Milujeme čtení s tátou i s dědečkem se uskuteční 30. března v knihovně, a bodovat jednotlivé týmy, které budou číst ze své oblíbené knížky, se bude bezprostředně po skončení čtení.
Druhý úkol Básnička. Do 25. května musí týmy složit básničku o dětech a čtení. Bodovat tento úkol bude možné do 22. června.
Třetí úkol Fotosoutěž. Táta i dědeček nám čtou všude možně. Body se mohou udělovat do 21. září.
Čtvrtý úkol, kdy si osm postupujících týmů zahraje večerníčkové pexeso, je naplánovaný na 29. září v prostorách dětského oddělení knihovny.