V budově Krajského úřadu Středočeského kraje se 3. května sjede pětasedmdesát žáků z celé republiky, kteří uspěli v prvním kole. Ve finále prověří znalosti nejlepších z jednotlivých kategorií další internetový kvíz, tentokrát zaměřený na dopravní předpisy na silnicích a poskytování první pomoci. Připravena je i praktická zkouška. Jízda zručnosti přímo na nádvoří krajského úřadu.
Stejně jako v minulých letech si v soutěži úspěšně vedou děti z Benešovska. V kategorii 2. stupně ZŠ a příbuzných ročníků víceletých gymnázií se mezi pětadvacítkou nejlepších představí hned čtyři zástupci Základní školy Bystřice.
„To nás samozřejmě těší. Lví podíl na těchto úspěších má učitel Josef Jirovský, který se dětem věnuje také v Dopravní soutěži a sklízí s nimi ovoce až na celorepublikové úrovni. Zrovna před dvěma dny postoupila obě naše družstva do krajského kola,“ uvedl zástupce ředitele Miroslav Trenčinský.
„Formou soutěže chceme děti vtáhnout do světa pravidel silničního provozu a seznámit s tím, co je možné vidět na silnicích velkých měst,“ uvedl iniciátor soutěže středočeský hejtman Petr Bendl.
Patronkou soutěže je stejně jako v minulých letech zpěvačka Lucie Bílá. „Vnímám tuto soutěž jako fajn věc, která dětem zprostředkuje zábavnou formou důležité informace a zároveň napomůže realizaci bezpečnostních opatření v blízkosti škol. To, že se do soutěže zapojí tisíce holek a kluků z celé republiky, mi ale vyrazilo dech,“ uvedla populární zpěvačka.
Vítězové jednotlivých kategorií si odvezou horské kolo, digitální fotoaparát a mobilní telefon, ostatní soutěžící obdrží příslušenství pro cyklistiku.
Projekt Bezpečně do školy stále získává u žáků základních škol a středoškoláků na větší popularitě. Počet registrovaných účastníků v letošním roce přesáhl hranici 6 tisíc, všechny otázky zodpovědělo více než 5 tisíc soutěžících. Celkem se do dosud vyhlášených ročníků zapojilo přes dvacet šest tisíc dětí.