Pokladní pak ověří nahlášené údaje v evidenci držitelů psa a zkontroluje i to, zda už zvíře má elektronický čip. Poté chovateli sdělí číslo účtu města a variabilní symbol, na který lze poplatek platit. Pro větší pohodlí je možné si i zřídit také trvalý platební příkaz.

Opravili hrob neznámého vojína
Renovace se po desetiletích dočkalo pietní místo připomínající nepojmenovaného rudoarmejce v Podělusech, místní části města Týnce nad Sázavou. O renovaci válečného hrobu neznámého vojína sovětské armády, který padl na konci druhé světové válce požádala Ruská federace, která také byla investorem akce.

Úřad hledá nové majitele pozemku
Aukci na pozemek s výměrou přes sedm set metrů čtvrerečních nad řekou Sázavou ve Vrábově, místní části Českého Šternberku, vyhlásilo prostřednictvím elektronického aukčního systému benešovské odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Dražba má najít nového majitele pozemku, kterému úřad vlastnictví přiklepne na základě nejvyšší nabízené kupní ceny. Elektronická aukce začne v úterý 2. února a skončí ve čtvrtek 4. února.

V Pyšelích pomáhá Pol-point, za policisty se už nemusí do Čerčan
Obyvatelé Pyšel patří od začátku letošního roku k těm, kteří kvůli ohlášení skutků kolidujících se zákony nemusí vyrazit k nejbližší policejní služebně v Čerčanech a doslova tak mohou zůstat „doma za pecí.“ Pro ohlášení čehokoliv, kromě urgentních život ohrožujících událostí, jim slouží na radnici umístěný Pol-point. S policií se lze spojit i z domova přes počítač. Pol-point je nový inovativní projekt Krajského ředitelství policie Středočeského kraje a je novou alternativou poskytování služby občanům, zejména její dostupnosti. Prostřednictvím Pol-pointu lze oznámit jakékoliv protiprávní jednání v záležitostech, které snesou odkladu a u kterých není nutné – s ohledem na život a zdraví – kontaktovat linku tísňového volání 158.

Počet chorých se na Benešovsku drží pod 1300
Od třináctého dne měsíce ledna se počet lidí nakažených covidem 19 drží na Benešovsku pod hranicí 1300. Potvrdil to nejnovější údaj Krajské hygienické stanice Středočeského kraje, který k 18. lednu dokládá, že tu s chorobou bojuje 1278 lidí. To v přepočtu na 100 tisíc obyvatel značí v rámci středních Čech 1294,73 nakažených. Hůř na tom jsou v okresech Kutná Hora 1703,60, Nymburk 1584,01, Mladá Boleslav 1393,88, Beroun 1385,95 a Kladno 1317,84. Na Benešovsku k 18. lednu eviduje KHS 208 úmrtí.