Když ale komisař vezme do ruky doklad totožnosti, občanský průkaz nebo cestovní pas, měl by si pro dalšího voliče rukavice vyměnit? „Může to být potenciálně kontaminovaný předmět,“ připustila tajemnice Městského úřadu v Benešově Magda Zacharieva, ale připomněla, že v pokynech vydaných ministerstvem vnitra povinnost vyměňovat rukavice po každém voliči, zanesena není. „Komisaři si rukavice mohou vydezinfikovat,“ dodala tajemnice.

Čísla nakažených v okrese rostou
Sedmaosmdesát nových případů nákazy covidem-19 přibylo na Benešovsku z úterý na středu. Počet infikovaných se tak přehoupl přes čtyři sta nemocných. Ve čtvrtek 1. října se znovu víc přiblížil magické hranici pěti set. Momentálně krajská hygienická stanice uvádí na Benešovsku 443 nemocných a 447,79 na 100 tisíc lidí. Tak špatně na tom není žádný středočeský okres. Absolutně víc nemocných mají ale mnohem více zalidněné okresy Praha-východ a Praha-západ. Tam je 588 respektive 560 nemocných.

Na základní škole podpořila spisovatelka čtenářství
Celkem devět workshopů, tedy pracovních seminářů měla se žáky benešovské Základní školy Jiráskova spisovatelka Klára Smolíková. Cílem akce byla podpora čtenářství. Tématem besedy pro třídy druhého ročníku byli „Knihožrouti: Zakousněte se do knihy“. Šesťáci se při workshopu na téma „Spolkla mě knihovna: Kde se vzaly knihovny a jak dříve vypadaly knihy?“ zaměřili na historii písma a psaní knih. Sedmáci zase pracovali na téma „Bublifuk: Jak se dělá komiks?“ Při tom se dozvěděli vše o kreslených příbězích.

Spěchat na mokru se opět nevyplatilo
Na nebezpečné silnice způsobené podzimními dešti upozorňují policisté a zároveň varují řidiče před rychlou jízdou. Jak nyní potvrdila mluvčí benešovské policie Veronika Čermáková, právě déšť a rychlost zapříčinily z kraje týdne tři dopravní nehody. První se stala na silnici z Bedrče do Benešova, druhá na té z Postupic do Benešova a třetí pak v Miličíně. Při nehodách došlo i ke zraněním cestujících. „Je proto potřeba, aby na změnu klimatický podmínek pamatovali také řidiči,“ dodala mluvčí.