Ten, jak se pěkně říká, saturuje městský rozpočet. Mezi žadateli o podporu města jsou sportovci, ale také sociálně zaměřené organizace.

Učí se také řemeslné techniky

Už tři skupiny žáků opustily nejnovější studijní zaměření výtvarného oboru Základní umělecké školy Josefa Suka v Benešově. To ZUŠka nabídla dětem poprvé ve školním roce 2017/2018. Tvorba z textilních a přírodních materiálů, jak se zaměření nazývá, za tu dobu získala na oblibě. Děti při něm získávají dovednosti v široké škále výtvarných a řemeslných technik. Také proto tomuto studijnímu zaměření říkáme „Šikovné ručičky,“ uvedla kantorka Květa Pavlíčková s tím, že se žáci o technikách dozvídají více například i při exkurzích do Národopisného muzea v Praze.

Hladce projedou až na konci prosince

Rekonstrukce silnice II/106, která vede z Týnce nad Sázavou do Kamenného Přívozu procházející Chrástem nad Sázavou startuje v pondělí 15. června. Silnici si pro tuto akci, která má skončit až 19. prosince, cestáři Krajské správy a údržby silnic rozdělili na celkem šest částí. Po celou dobu uzavírky bude silnice neprůjezdná a řidiči musí volit objízdné trasy přes Lešany, Břežany, Podělusy a Týnec nebo na opačnou stranu přes Krhanice, Čakovice a Týnec.