Všude samozřejmě proběhlo i nezbytné ochutnávání. V současné době může značku Kraj blanických rytířů regionální produkt používat přes 30 certifikovaných výrobků a služeb.

Ve Vlašimi sestaví strategii sociálních služeb

Vzniku strategie v oblasti sociálních služeb pro roky 2021 až 2027, kterou vytváří Místní akční skupina Blaník ve spolupráci s MěÚ Vlašim mohou pomoci sami ti, kterých se týká. Radnice kvůli tomu na svém webu vyzývá obyvatele, aby vyplnili krátký dotazník. Ten je zaměřený na rodiny s dětmi, seniory a osoby se zdravotním postižením. Zjišťování je anonymní a respondenti mají při něm sdělit své potřeby a zkušenosti s poskytováním sociálních služeb ve svém okolí.

Připomínají malým jezdcům, pravidlo šťastného návratu

Jak důležité je mít při jízdě na kole helmu, navíc správě nasazenou a upevněnou, připomínají od začátku prázdnin dětem, ale s nimi také jejich rodičům na dětském dopravním hřišti Na Sladovce lektorky dopravní výchovy. Jsou jimi strážnice Městské policie Benešov, které vedou každou středu preventivní program Na kole jen s přilbou. Akce zorganizovaná ve spolupráci s BESIPem se účastní děti z příměstského tábora v Benešově, ale i také veřejnost. Bezpečné chování v dopravě s dětmi rozebírá i policejní preventista nebo instruktor autoškoly. Při dětských úrazech na kole připadá v ČR 64 procent na zranění hlavy, 16 procent ruce, 11 procent nohy, pět procent jsou úrazy břicha, pánve a zad a čtyři procenta na zranění hrudníku.

Antonín Procházka hostem Regionu

Hostem oblíbeného pořadu Humoriáda ve vysílání Českého rozhlasu Region bude dnes po 16. hodině herec a režisér Antonín Procházka. Celou hodinu můžete rozhodovat o tom, kdo vás bude bavit. Spolu s moderátorem pořadu Pavlem Kučerou vám Antonín Procházka nabídne vždy dvě scénky. Ta, která od posluchačů získá více hlasů, se pak objeví ve vysílání. Těšit se můžete i na zajímavé historky spojené s aktéry jednotlivých scének. Humoriádu naladíte na frekvenci 99 FM.