Automobil Rolls-Royce Silver Seraph vyráběla firma v letech 1998 až 2002 a z výrobní linky jich za tu dobu sjelo jen 1570 kusů.

Vítání prvňáčků je a bude asi na vodě

Ve Vlašimi 180, v Benešově dokonce 227 dětí nastoupí v úterý 1. září poprvé do školy. Konec loňského školního roku i začátek toho nového je poznamenán řáděním čínského koronaviru. Proto se uvítací ceremoniál se třídami zaplněnými příbuznými prvňáků nebo dokonce v tělocvičně za účasti celé školy i rodičů, konat tentokrát nebude. V benešovských i vlašimských školách chtějí kantoři výuku zahájit před školou na hřištích nebo školních dvorech. Zatím neznámou však je, jak taková inovace, a to zejména kvůli předpovědi počasí nakonec dopadne. V úterý 1. září má totiž pršet.

Kolem Símalky nebudou stát automobily dva měsíce

Po předchozím projednání s Policií ČR povolil Silniční správní úřad Benešov dočasný zákaz zastavení silničních vozidel v prostoru kolem objektu restaurace Na Símalce na benešovském Spořilově II. Důvodem tohoto dočasného opatření v ulici Pražského povstání a jeho vnitrobloku je zajištění bezpečnostního prostoru pro pracovní místo cestářů. Ti od pondělí 21. září do soboty 21. listopadu budou opravovat komunikaci kolem uvedeného objektu.

Opraví silnice v Bezděkově, Vranově a Bořeňovicích

Společného jmenovatele budou mít od úterý 15. září do soboty 31. října práce při opravách povrchů vozovek v obcích Bezděkov, Vranov a Bořeňovice. Oním jmenovatelem je současné budování skupinového vodovodu Chopos, jehož členy jsou právě zmiňovaná sídla. Oprava povrchů silnic bude probíhat po polovinách šíře vozovek v úsecích dlouhých 50 metrů, takže si nevyžádá úplnou uzavírku.

Hobby magazín na Regionu o jablkách, kočkách a fasádách

Každou sobotu po 10. hodině vysílá Český rozhlas Region Hobby magazín. V dnešním vydání magazínu pro kutily, zahrádkáře a chovatele se dozvíte, jak ošetřit jablka před sklizní a jak je nejlépe skladovat. Řeč bude i o chovu bengálských koček a chybět nebudou ani rady, jak prodloužit životnost fasády na domě. Hobby magazín Českého rozhlasu Region na frekvenci 99 FM.