Putovní výstava byla sestavena k výročí od mučednické smrti kněžny Ludmily. V příštím roce to bude přesně 1100 let, které uplynuly od doby, kdy Ludmilu vrazi uškrtili její vlastní šálou. Stalo se to 15. září 921 na hradišti Tetín.

Most ve Střezimíři už moc nevydrží

Přechodnou úpravu provozu na silnicích III/ 12139 a III/ 12144 odsouhlasil Odbor správních činností a dopravy MěÚ Votice. Kvůli tomu jsou jako včasná výstraha umístěny na uvedených silnicích přenosné značky. Mají zajistit bezpečnost a plynulost silničního provozu v souvislosti s informovaností řidičů o úplné uzavírce mostu číslo III/12144-3 u obce Střezimíř, který je v havarijním stavu. Přechodná úprava provozu by měla skončit opravou mostu nejdéle do konce roku.

Poskytli podporu pro děti a mládež

Příspěvek ve výši 100 tisíc korun formou dotace z Grantového fondu města Benešova pro oblast sportu a jiného využití volného času, poskytlo město Sportovnímu klubu Benešov žije sportem. Peníze pomohou klubu na úhradu nákladů spojených s pravidelnou činností dětí a mládeže v oddílech atletiky, cyklistiky, triatlonu a plavání. Klub by si za ně měl pořídit nejen materiální vybavení jako jsou pomůcky a náčiní ale postačovat by peníze měly i na úhradu cest a startovné.

Představí Zemi vycházejícího slunce

Svou práci zakázkové výroby interiérových textilií a patchworku, kterou provozuje od roku 2007 na pražské Letné ve svém studiu Lada, představí zájemcům například i Lada Charvátová při výstavě na zámku v Růžkových Lhoticích. Expozice se jmenuje Cesty za japonským textilem a své práce na zámku představí skupina žen, které milují textil a neváhají se za ním vypravit kus cesty. Při tom navštívily Honshu, Kjushu, Shikoku i Hokkaido. Výstava bude zahájena ve čtvrtek 11. června a potrvá až do neděle 30. srpna. Expozice je přístupná od úterý do neděle. Pořadatelem je Muzeum Podblanicka.

Zpěvák a skladatel Michal David hostem Regionu

Od pondělí do čtvrtka patří čas mezi třináctou a čtrnáctou hodinou ve vysílání Českého rozhlasu Region rozhovoru Luboše Xavera Veselého se známou osobností. V pondělním vydání pořadu Xaver a host přivítá zpěváka a skladatele Michala Davida. Živě vysílaný rozhovor i jeho reprízu po 20. hodině naladíte na frekvenci 99 FM. Michal David, vlastním jménem Vladimír Štancl se narodil 14. července 1960 v Praze. Pochází z cirkusové rodiny Kludských, jeho matka Edita Štanclová rozená Kludská je bývalá mimka, teta Dagmar Kludská je v současné době spisovatelka a kartářka. Je rovněž příbuzný rodiny Kočkových.