Případ přitom vychází ze žaloby „Nahrazení projevu vůle k uzavření kupní smlouvy“, která se vztahuje k půdní vestavbě bytového domu ve Wolkerově ulici. Starosta při tom bude spolupracovat s JUDr. Vychopeněm, Advokátní kancelář Camrda, Premus, Vychopeň, Vachoušek, Zeman a partneři, Masarykovo náměstí Benešov.

Nákaza covidu-19 je v okrese Benešov znovu na vzestupu
Na Benešovsku bylo k pondělí 14. listopadu 730 lidí, u nichž testy prokázali nákazu novým čínským koronavirem. Tento údaj je dalším, několik dnů trvajícím růstem počtu nemocných. Ten začal v podstatě už 1. prosince, kdy bylo na Benešovsku za dobu podzimní části pandemie nejméně infikovaných – 572. To samozřejmě platí s výjimkou samotného náběhu podzimní vlny, kdy na konci srpna s nemocí bojovalo jen 24 lidí. Zprávy o počtu nakažených zveřejňuje KHS každý všední den. Ta také uvádí, že na Benešovsku přes uplynulý víkend podlehlo covidu 19 dalších sedm lidí a počet jeho obětí tak vzrostl na 147. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel je Benešovsko znovu na chvostu kraje s 739,56 případy. Hůř na tom je nyní jen Kutnohorsko, kde je sice celkově pouze 606 nemocných, ale v přepočtu to znamená údaj 804,03.

Z Týnce nad Sázavou do Krhanic už auta jezdí po opravené silnici
S téměř týdenním předstihem proti původním plánům začali řidiči v neděli 13. prosince jezdit po zrekonstruované krajské silnici II/106 mezi Týncem nad Sázavou, Krhanicemi a Kamenným Přívozem v okrese Praha - západ. Kromě osobních aut se na ni vrátily také autobusy a jejich cestující mohou využívat i novou zastávka u krhanického hřbitova. Problémy na zrekonstruovanou silnici druhé třídy ale vrátí napřesrok na jaře práce na stavbě mostu v Prosečnici. Z toho důvodu bude znovu uzavřený úsek mezi Krhanicemi a Kamenným Přívozem. Neděle 13. prosince byla na Benešovsku na ukončení dopravních akcí nebývale bohatá. Kromě zmiňované silnice došlo také k otevření dopravního terminálu, parkovacího domu a také okružní křižovatky u sokolovny. Všechny stavby stojí v benešovské Nádražní ulici.