Zahrada bude mít úplně jinou atmosféru, než během denního světla. Bude ji totiž zalévat světlo z hořících loučí. Zejména ve sklenících s exotickými rostlinami toto osvětlení dokreslí mimořádnost okamžiku. Působivou atmosféru tam umocní i reprodukovaná klasická hudba.

Projekci mají jen v čerčanském kině

Zatímco provozovatel biografů v Benešově a Vlašimi čeká na další, ještě zásadnější rozvolnění doznívajících protikoronavirových opatření, kino v čerčanské Václavské ulici příznivce kinematografie přivítá v sobotu 6. června. Od půl osmé večer tam začne promítání francouzského filmu Bezstarostná dívka. Hlavní hrdinkou je teprve šestnáctiletá Naïma, která divákovi předává svůj příběh života na francouzské riviéře. Postavu ztvárnila Mina Farid. Na scéně se záhy objeví i o několik let starší sestřenice hlavní hrdinky a ta pod dojmem jejího úžasného těla a nebezpečně svůdného životního stylu „najede“ na stejnou kolej. Je léto a tak nic nebrání mládí vrhnout se vstříc nezapomenutelným setkáním a zážitkům.

Legendy populární hudby přinesou Slavíci v krabici

Víte, kolik Zlatých slavíků získal Karel Gott? Nebo kolikrát se stala zlatou slavicí Lucie Bílá? V novém pořadu Slavíci v krabici se ve vysílání Českého rozhlasu Region dozvíte nejen to, ale mnohem víc z dění v české a slovenské populární hudbě. Každou sobotu po 20. hodině můžete spolu s Martinem Hrdinkou mapovat skoro šedesátiletou historii ankety popularity Zlatý a později Český slavík. První vydání pořadu vám přiblíží rok 1962. Český rozhlas Region naladíte na frekvenci 99 FM. Martin Hrdinka vysílal na Radiožurnálu od roku 1995 Noční proud. Ten uváděl pak i na Regině, od listopadu 2015 na Dvojce. V letech 1990 až 1998 byl scenáristou a moderátorem populární Televizní hitparády nejprodávanějších alb.

Auta se nevešla do zatáčky

Bez zranění cestujících se obešel ve středu 3. června po 17. hodině střet dvou osobních aut v první prudké zatáčce silnice z Týnce na Brodce. „Test na alkohol a drogy byl u obou řidičů negativní,“ potvrdil Zdeněk Chalupa, mluvčí středočeské policie s tím, že míru zavinění zjišťují dopravní policisté.