Do kasáren lidé nosili nejen použité, ale čisté a zachovalé oblečení nebo obuv také pro děti, ale i záclony, závěsy, nádobí a nevyužité kuchyňské elektrospotřebiče. Kvůli velkému zájmu ze strany dárců MěÚ Benešov zvažuje ještě v průběhu letoška uspořádat další sbírku. „Rádi bychom touto cestou poděkovali všem dárcům za ochotu pomoci sociálním zařízením a lidem v nouzi,“ dodala Alena Korešová.

Knihovnu mají vylepšit i dotace

Žádost o dotační podporu na vybavení a stavební úpravy v Městské knihovně Benešov sídlící v objektu polikliniky na Malém náměstí, podal její zřizovatel. Stalo se tak prostřednictvím výzvy programu rozvoje venkova zveřejněné MAS Posázaví. Dotace mají pomoci s úhradou až 80 procent uznatelných nákladů ve výši 543 tisíc korun. Celkové náklady ale dosahují částky převyšující 1,1 milionu korun. Za ně by knihovně mělo přibýt také šest počítačů se softwarovým vybavením, interaktivní stěna, dataprojektor se stropním držákem a promítacím plátnem.

Zklidňují dopravu na ulicích sídliště

O plošné zklidnění dopravy v uličkách benešovského sídliště Na Bezděkově, se starají značky nebo například i příčné prahy. Ty do míst s nedostatkem prostoru pro automobily nechala instalovat radnice. Základním cílem opatření je snížení rychlostí jízdy i intenzity dopravy. Kvůli tomu v celé lokalitě platí přednost zprava a rychlost jízdy nejvýše 30 kilometrů v hodině. To mají řidičům připomenout i příčné prahy v ulicích Čapkově, Vančurově, Vlašimské a Boženy Němcové.

Kvůli při se mrknou na zjištění úřadu

Kvůli sloučenému řízení na určení existence veřejně přístupné účelové komunikace v Moravsku na katastru Bílkovic, oznámil Odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu ve Vlašimi veřejnou vyhláškou možnost seznámit se s podklady. Úředníci se přitom zabývají pří majitelů tamních pozemků a v rámci ní běží i řízení o odstranění pevné překážky. Správní orgán shromáždil podklady potřebné pro vydání výše uvedeného řízení a ty je možné vidět na městském úřadě do čtvrtka 18. června.