Dřeva je všude velké množství a to degraduje jeho prodejní cenu. Poznaly to i v Louňovicích, kde dřevní hmotu prodávali, podobně jako jiné obce a majitelé lesů, obtížně a se ztrátou. „Na obnovou lesa nám loni přispěla částkou osmdesát tisíc korun CHKO Blaník,“ potvrdil starosta s tím, že s vysazováním nových stromů pomohli také místní dobrovolníci.

Pyšely spouští 1. února měření rychlosti
Díky takzvané veřejnoprávní smlouvě mezi Benešovem a Pyšely přistupuje od začátku února pyšelská radnice ke zklidnění dopravy na výpadovce z města směrem na Pětihosty. Případný dopravní přestupek spočívající v překročení rychlostního limitu nahlásí radar k vyřízení Městské policii Benešov. Řidičům radary změří nejen úsekovou rychlost, která se dá „vyrovnat“ případným výrazným zpomalením, ale také rychlost okamžitou. Při něm už naměřenou hodnotu žádné zpomalení kompenzovat nedokáže.

V Bystřici opraví chodníky v centru města
Na přechodnou úpravu provozu si budou muset dát pozor od 1. února do konce dubna kromě řidičů projíždějících centrem Bystřice u Benešova především chodci. V uvedené době tam radnice opraví chodníky na ulici Dr. E. Beneše a Ješutově náměstí přiléhající k bývalé škole. V rámci první etapy se to bude týkat chodníku v ulici Dr. E. Beneše. Druhá etapa se pak odehraje za rohem uvedeného objektu, na Ješutově náměstí. Chodníky budou po dobu prací pěším nepřístupné.

Testy odhalily na Benešovsku sto nových případů
Přesně sto nových případů nákazy onemocněním covid-19 zapsala na Benešovsku Krajská hygienická stanice Středočeského kraje ze středy na čtvrtek 28. ledna. V rámci kraje se okres ocitl zhruba ve středu této statistiky. Nejvíc lidí nakažených nebezpečným koronavirem za uvedené období přibylo na Mladoboleslavsku – 155 a jen o deset méně v okrese Praha východ. Nejnižší přírůstek nemocných mají na Kutnohorsku - 56 a Berounsku 57. Na Benešovsku na covid-19 zemřelo 217 lidí.