Stavbu 3400 metrů dlouhého bypassu obce by měla realizovat společnost M-silnice a.s. a to za 320,94 milionu korun. Téměř tři desítky let odkládaná stavba má tak pravomocné stavební povolení a její zahájení ŘSD předpokládá v dubnu.

Nejvíc případů covidu-19 je na severu kraje
Nejvyšší míru nemocnosti v přepočtu na 100 tisíc obyvatel v centru země potvrdili pracovníci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje v okresech na sever a také východ od hlavního města. Tedy až na jednu výjimku na jihu – Benešovsko. „Severovýchodní“ okresy Kolín 2 723, Nymburk 2 297, Mělník 2 258, Mladá Boleslav 2 148, Kladno 2 038 „dohání“ Benešovsko. To má díky zvýšení počtu nemocných v noci na pátek 5. března o deset případů v přepočtu přes dva tisíce nemocných – 2002.

Dokončili opravu patologie, chystají i rekonstrukci chladicích boxů
V Benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie pokračuje přes všechny komplikace s koronavirovou pandemií modernizace budov. Jak v polovině února uvedl ústav na svém webu, koncem loňska došlo k opravě patologie. Na nákladech 5,6 milionu korun se částkou 2,8 milionu podílela EU a kraj. „Patologie je dům starý čtyřicet let a nikdy za tu dobu se tam žádná velká oprava neprováděla,“ vysvětlil technický ředitel nemocnice Jan Kolbaba s tím, že v plánu je také rekonstrukce interiéru. „Vnitřní prostory kompletně zrekonstruujeme obdobně jako například interní pavilon, tedy od elektroinstalace, rozvodů vody, topení až po generální rekonstrukci chladicích boxů na zemřelé. Dovybavíme prostory také klimatizací a nábytkem,“ doplnil technický ředitel nemocnice.

Na benešovské poště si své záležitosti v sobotu nevyřídíte
Podle oznámení České pošty se její klienti z Benešova budou muset obejít bez její služby. Co přesně je příčinou výpadku plánovaného na sobotu 20. března, není jasné. V oznámení pro klienty Česká poště uvádí, že její benešovská provozovna bude na nezbytně nutnou dobu uzavřena z technických důvodů. Omezování provozu úřadů není v této době výjimečné. Například na MěÚ Benešov, konkrétně na jeho odboru správních agent, je kvůli onemocněním, karanténám, případně ošetřování člena rodiny také provoz omezen a to až do odvolání. Na evidenci vozidel jsou vyřizováni pouze klienti, kteří mají vytvořenou rezervaci.