Úprava nájemního se týká společností Maivi, Trozi, Bar Relax, Velapub, Jiří Mašata, Filip Dušek a Pavel Lípa.

Mašinky a koněbus nemusí platit za celý rok

Vzhledem k atypické turistické sezoně způsobené omezení volného pohybu osob v rámci České republiky i zahraničních turistů v důsledku epidemie nového koronaviru, benešovští radní schválili uzavření dohody o dočasném neplnění závazku uživatelům městských pozemků. Ti začnou platit nájem za užívání místa na největším parkovišti v Konopišti pro turistické vláčky a koněbus od doby skončení nouzového stavu do 31. října ve výši 13 tisíc korun za měsíc.

Policisté měřili rychlost jízdy

Jak dopadla dopravně bezpečnostní akce, kterou měli v týdnu od 11. do 17 . května policisté z Benešovska, potvrdí jejich tiskové oddělení po jejím shrnutí a vyhodnocení. Jisté prozatím je, že se policejní hlídky zaměřily zejména na dodržování předepsaných rychlostních limitů. Ty měřily na silnici II/603 v Městečku u Nespek, II/111 v Líšně u Bystřice a I/3 u Radošovic.

Anketa Deníku: Češi v pohybu

Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do středy 20. května vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz.