Od pátku 16. října tak policisté začali předávat přestupky ze systémů měření úsekové rychlosti dotčeným správním orgánům v Černošicích a Říčanech. „Nejvyšší dovolená rychlost v měřených úsecích je 130 km/h nebo může být omezená liniovým řízením dopravy. Proto je třeba sladovat i proměnné dopravní značení,“ uvedl mluvčí ŘSD Martin Buček.

Počet nakažených na Benešovsku překročil tisícovku
Na Benešovsku je poprvé více než tisíc lidí nakažených covidem-19. Krajská hygienická stanice, která údaje zveřejňuje k 16. říjnu oznámila, že v okrese testy odhalily už 1004 případy. Zvýšil se i objektivnější přepočet na 100 tisíc obyvatel. V něm zaujímá Benešovsko s 1010,05 infikovanými stále vedoucí místo v kraji. Druhé Nymbursko má 927,18 nemocných. Na Benešovsku nemocí prošlo už 1565 lidí, více než třetina, 561, se vyléčila. Znovu ale stoupl počet obětí nemoci, když jí podlehlo už sedm lidí.

Výstavba nového nástupiště na zastávce v Peceradech.
SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Přes peceradský přejezd auta nemají jezdit od soboty

Práce na kruháku zavře křížení Tyršovy a Dukelské
Další komplikace čekají řidiče v souvislosti se stavbou okružní křižovatky u sokolovny. Od 21. října až do 15. prosince bude kvůli zajištění bezpečnostního prostoru pro stavební práce zcela mimo provoz křížení ulic Tyršovy a Dukelské. Tou dobou už bude zprůjezdněna Nádražní ulice směrem od nádraží k nadjezdu nad tratí a Hodějovského ulici. Zásobování Tyršovy bude v době uzavřené křižovatky organizováno od křížení s ulicí Husovou. Na situaci řidiče upozorní dopravní značky.

Muž z jeskyně přijde do Benešova jindy
Už dva termíny, které pro hru Caveman o rozdílech mezi muži a ženami stanovilo pro představení v Kulturním domě Karlov Kulturní a informační centrum Benešov, zhatil koronavirus. Nový termín zatím nebyl vyhlášen.

Pumptrack v Benešově je součástí relaxačního parku Sladovka.
Směr budování relaxačního parku Sladovka v Benešově ukáže generel