Přihlášky lze zasílat i doporučeným dopisem prostřednictvím České pošty a zřizovatel tento způsob doručení uzná až do pondělí 25. května. Přihlášku lze donést i osobně na recepci školy v Komenského ulici čp. 265, a to od 8 do 12 hodin. O přijetí do družiny rozhodne ředitelka školy do konce června, písemné vyrozumění obdrží do té doby pouze zákonní zástupci nepřijatých žáků.

Provoz zahájí také hrady a zámky

Už v pondělí 25. května, podobně jako v případě škol, otevřou brány hostům zámky Konopiště a Jemniště. Hrad Český Šternberk se přidá v úterý 26. května. „Bude otevřen I. okruh bez průvodce, v červnu I. a II. okruh s průvodcem,“ stojí na webu Konopiště. Na prohlídky je nutná on-line vstupenka nebo rezervace. Růžová zahrada bude návštěvníkům k dispozici také od pondělí. I když se jedná o prostor venkovní, stále tam bude platit omezení počtu návštěvníků. Regulovat ho budou zaměstnanci.

Pomohou ke knize Osobnosti staletí mezi Vltavou a Sázavou

Patnáct tisíc korun obdrží od města Benešov, respektive z jeho grantového fondu, díky uzavřené smlouvě o poskytnutí podpory zapsaná společnost Mezi řekami. Peníze se zavázalo město spolku vyplatit za účelem úhrady nákladů spojených s tiskem knihy s názvem Osobnosti staletí mezi Vltavou a Sázavou. O využití podpory musí zapsaná společnost Mezi řekami spravit město do 31. ledna 2021.

Na Benešovsku je sedm nakažených onemocněním covid-19

Celkem 93 lidí z Benešovska prodělalo od poloviny března, od vyhlášení nouzového stavu, onemocnění covid-19. Pětaosmdesát z nich se z nemoci vyléčilo. Jeden člověk nákaze nového čínského koronaviru podlehl. Ke čtvrtku 21. května pracovníci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje oznámili na Benešovsku aktuálně sedm nakažených, což v přepočtu na 100 tisíc obyvatel znamená 7,09 nemocných. Ve středních Čechách, bez Prahy, zemřelo na komplikace způsobené covidem-19 dvaadvacet pacientů.