Řidiče na konání půlmaratonu a zejména na jeho přímé účastníky s výzvou k opatrné a ohleduplné jízdě upozorní přenosné značky s textem „Běžecký závod“. Ten jsou ve členitém kopcovitém terénu Posázaví schopni nejlepší zdolat za 1:25.15. Úctu ale zaslouží i ti, kteří se do cíle dostanou na morál časem 3:39.

I na Benešovsku raději sundejte nohu z plynu

Třídenní rozsáhlou dopravně bezpečnostní akci s celorepublikovým dopadem přichystali na pátek 14. až neděli 16. srpna policisté. Ti prověří dodržování předpisů řidiči a to zejména rychlosti jízdy, a to hned na devíti stech místech v celém Česku. Pochopitelně mezi nimi nebudou chybět ani ta na Benešovsku. Měřit rychlost budou policisté na silnicích I/3 v Tužince, místě asi dva kilometry od Benešova, ale také na druhé straně okresu, na votickém kopci u Hostišova. Radary však řidiči zaznamenají i v Čerčanech (Masarykova ulice), Týnci nad Sázavou (Jílovská), Pyšelích (Na Košíku), Třemošnici (II/113), Benešově (Hráského), Bystřici (Dr. Edvarda Beneše), Kondraci (II/125 na příjezdu od Vlašimi) a také v Dolních Kralovicích.

Policista. Ilustrační snímek
Policie změří rychlost tam, kde lidé chtěli

Cestu tunelem na západ uzavře požární zkouška

Kvůli zákonem stanoveném provedení požárně bezpečnostních zkoušek tunelů Cholupice a Lochkov budou důležité dopravní stavby v sobotu 15. srna od 16 hodin do neděle 16. srpna do 12 hodin uzavřeny. Uzavírka se týká úseku dálnice D0, což je vnější Pražský okruh v úseku mezi exitem 3 Vestec a exitem 15 Lochkov. "Provoz ve směru od Brna, Hradce Králové, Mladé Boleslavi, Strakonic, Plzně a Chomutova bude v uvedenou dobu veden po značených objízdných trasách," připomněl Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Situační plánek uzavření Řeznické ulice v Benešově.
SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Řeznickou ulicí se neprosmýknou auta ani chodci

V knihovně se setkají ti, kteří pečují o své dementní blízké

Setkání lidí, kteří pečují o své blízké s stižené demencí se uskuteční v audiovizuálním oddělení Městské knihovny Benešov na Malém náměstí v pondělí 17. srpna od 18 hodin. Jejím organizátorem je zapsaný ústav Dementia. Ten podobně, jako je tomu u obecně prospěšných společností, byl založen za účelem provozování společensky nebo hospodářsky užitečné činnosti. Dementia proto pomáhá rodinám, které se starají o blízkého člověka s Alzheimerovou nemocí či některým jiným typem demence a realizuje projekty na území Středočeského kraje.