„Smyslem balíčku je zpříjemnit a zlepšit náladu,“ uvedl mluvčí Policie ČR Benešov Jaroslav Bican s tím, že obdarovaní si díky tomu pochutnali nebo si zpříjemňují čas křížovkou či četbou knih.

Testy provedou také samoplátcům

ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Také lidé, které pro testování na nákazu onemocněním covid-19 neposlali na odběrné místo praktičtí lékaři ani pracovníci KHS, se mohou ujistit, zda už nemocí prošli nebo ji právě mají. Zkoušky provádějí soukromé laboratoře, ale nejen ty. Testy provedou také zdravotníci na odběrném místě v benešovské Černoleské ulici. Ti přijmou i lidi bez doporučení, kteří za analýzu jako samoplátci zaplatí. Cena odběru metodou RT-PCR, což není rychlotest, je 2 900 korun. Otevřeno je denně od 7 do 17 hodin.

Kvůli opravě sv. Anny zaberou chodník

Kvůli opravě střechy benešovského kostela sv. Anny stojícího na pomezí Tyršovy ulice a Masarykova náměstí, potřebují pokrývači zajistit bezpečnostní prostor vedle svatostánku. Kvůli tomu dojde k záboru části chodníku přiléhajícího ke svatostánku. Řidiče jedoucí na náměstí na to upozorní přenosné značky. Práce na střeše jsou naplánované od pondělí 11. května do neděle 11. října. Po tu dobu se pěší musí přesunout na chodník na protější straně Tyršovy ulice.