Připomněl také, že v prvních týdnech nového školního roku městská policie hlídky v ulicích ještě posiluje a to také proto, že je uzavřeno několik ulic a doprava se v dalších místech zahustila.

Bezpečnost zvýší dopravní značka

Zvýšení bezpečnosti provozu na silnici II/150 v místě křížení s místní komunikací u osady Ohrada nedaleko Neustupovských Otradovic na Voticku, má za cíl umístění nové značky. Svislé dopravní značení „křižovatka s vedlejší pozemní komunikací“ jednoznačně určí, kdo má na které silnici přednost v jízdě. Trojúhelník „dej přednost v jízdě“ sice na „místňačce“ od Ohrady je, ale na hlavní silnici z Votic do Jankova situaci nepopisuje žádná značka. Úpravu schválila i Policie ČR.

Slavnosti zpestří Líšamani z Líšna

Pivovarské slavnosti, jejíchž 29. ročník se uskuteční v sobotu 5. září od 13 hodin v pivovaru Ferdinand, opět nabídnou dvě multižánrové scény. Ty se promění do country stylu, klasického rocku, metal rocku nebo hard rocku. Během odpoledne návštěvníky bude čekat i bubenické zpestření v podání Líšamanů. V nabídce občerstvení najdete grilované ryby venezuelská kuchyně kýta či kančí klobásy, palačinky nebo točenou zmrzlinu. No a k tomu všemu nový řezaný ležák 11°.

Pochoutkový rok další rodinný recept

 Ve vysílání Českého rozhlasu Region se můžete zapojit do dalšího ročník soutěže Pochoutkový rok, který je letos zaměřený na krajové recepty. Pokud máte svůj oblíbený recept, na který nedáte dopustit, pošlete ho do soutěže a můžete vyhrát nové vybavení do kuchyně v hodnotě 100 tisíc korun. Víc se dozvíte na webu www.pochoutkovyrok.cz nebo v nedělním Pochoutkovém roce po 10. hodině, kdy uslyšíte i další soutěžní recept – tentokrát na chlazené mandarinkové řezy se šlehačkou od Zuzany Königové. Poslouchejte na frekvenci 99 FM.