Zatím jí vozidla nejezdí obousměrně, ale pouze od Táborské ulice do ulice Tyršovy a dále do Dukelské. Odbočení do Jiráskovy ulice zatím neumožňuje na terminál navazující rekonstrukce kanalizace. Stejný důvod je i nemožnost odbočit vpravo do Žižkovy ulice. Nádražní ulice je ale dál uzavřená ve směru na most přes železnici. Poblíž sokolovny totiž kraj staví okružní křižovatku.

Cestování na sever brzdí práce cestářů

Komplikace při cestování přes Benešovsko nyní o prázdninách komplikuje řada silničních oprav. Cestáři kvůli zajištění bezpečnosti uzavřeli silnice nejen z východu na západ jako v případě komunikace II/112 z Benešova do Vlašimi nebo II/105 z Jírovic do Neveklova, ale také od jihu na sever. V pondělí 3. srpna se frézy cestářů pustily do práce na silnici I/3 ve směru na Benešov. Od Miličína Ředitelství silnic a dálnic opraví zhruba tři kilometry dlouhý úsek k Oldřichovci.

V Olbramovicích se chystají změnit územní plán obce

V pořadí už druhou změnu územního plánu (ÚP) Olbramovic pořizovanou zkráceným postupem chystají projednat v obci v polovině září. Podle dokumentu votického stavebního úřadu se vyhodnocení vlivů na udržitelný rozvoj území nezpracovává. Vzhledem k rozsahu projednávaného návrhu změny číslo 2 ÚP Olbramovice není možné zveřejnit jej na úřední desce v plném rozsahu. Do návrhu je možné nahlížet až do 23. září na MěÚ Votice. Veřejné projednání návrhu změny ÚP se uskuteční ve středu 16. září od 15 hodin na Obecním úřadě Olbramovice.

O existenci tichonické cesty zatím není jasno

Jednání, které má určit existenci veřejně přístupné účelové komunikace na jednom z pozemků v Tichonicích, pokračují. Žádost o vydání rozhodnutí v uvedené záležitosti podala Obec Tichonice loni v únoru. Krajský úřad ale letos v červnu zrušil rozhodnutí Městského úřadu Vlašim a věc vrátil k novému projednání. Městský úřad Vlašim proto oznamuje všem účastníkům řízení pokračování kauzy. Ústní jednání spojené s místním šetřením se bude konat v úterý 25. srpna ráno v 9 hodin v Tichonicích.

V Humoriádě na Regionu pobaví Josef Fousek

Hostem oblíbeného pořadu Humoriáda ve vysílání Českého rozhlasu Region bude v úterý 4. srpna po 16. hodině písničkář, fotograf a spisovatel Josef Fousek. Celou hodinu můžete rozhodovat o tom, kdo vás bude bavit. Spolu s moderátorem pořadu Patrikem Rozehnalem vám Josef Fousek nabídne vždy dvě scénky. Ta, která od posluchačů získá více hlasů, se pak objeví ve vysílání. Těšit se můžete i na zajímavé historky spojené s aktéry jednotlivých scének. Na frekvenci 99 FM.