Stále častěji se proto mluví o nutnosti zadržování vody v krajině a ČSOP akcí cílí na to, aby si lidé začali mokřadů více vážit a pomáhali jejich obnově.

Stížnost pisatele řeší vnitřní odbor kontroly Policie ČR
Odbor vnitřní kontroly Policie ČR Benešov prověřuje podle mluvčí Veroniky Čermákové stížnost, kterou i do redakce zaslal pisatel Miroslav Jirásek. Ten upozorňuje na liknavost a aroganci Policie ČR, konkrétně jejího Obvodní oddělení Vlašim. „V Nádražní ulici se dlouhodobě projevuje nešvar v podobě parkování v místě, kde to zakazuje zákon. Auta brání plynulému provozu a výrazně blokují průjezd autobusů. Policie byla několikrát na tento problém upozorněna, ale reaguje naprosto nepřijatelně. Pomáhají a chrání tak maximálně poflakováním a bezcílnými projížďkami po okolí. Ani městský úřad není schopen sjednat nápravu,“ tvrdí pisatel. Odpověď policie ale muž prozatím nedostane. „Vnitřní kontrola se věcí bude dále zabývat, proto nebudeme poskytovat bližší informace,“ dodala mluvčí.

Antigenní testy pomáhají i v Týnci nad Labem
Také ORL ambulance ve městě nad řekou Sázavou se v rámci iniciativy Lékaři pomáhají Česku zapojila do screeningu onemocnění covidem 19. Vyšetření prostřednictvím antigenního testu hradí zdravotní pojišťovny jednou během pěti dnů. Prvotně je vyšetření určeno pro bezpříznakové osoby. Testování se netýká těch, kteří onemocněli v předchozích 90 dnech. K testu je potřeba se předem objednat. Výsledek je během čtvrt hodiny a pacient získá také písemné potvrzení.

Jih je v nákaze stabilní, na východě přituhuje
Běžný pohled na mapu kraje, kterou denně s vyznačením nákazové situace v okresech vydává KHS dokládá, kde covid 19 nejvíc řádí. Tři východní okresy – Mladá Boleslav, Nymburk a Kutná Hora mají v přepočtu na 100 tisíc obyvatel mezi 1205 a 1700 nakaženými. Mezi ně vklíněné Kolínsko je na tom jen o chlup lépe s 1103 případy. Na jihu kraje jsou Benešovsko a Příbramsko ve druhém nejnižším pásmu 1021 až 1054 nemocných. Pod hranicí 1021 chorých jsou dva pražské okresy a Berounsko a Mělnicko.