Jeho výsledky pak projedná městská rada o pět dnů později a proces konečného schvalování bude mít na starosti nejvyšší orgán města, zastupitelstvo konané v pondělí 12. dubna. Celý proces pak město ukončí do pátku 14. května nabídkami uchazečům na uzavření smluv o zápůjčce. Z ní lze platit obnovu střechy, zřízení nebo rekonstrukci topení, rozvodů vody, odpadů, zateplení fasády. Peníze mohou pomoci například i k nové koupelně, domovní čistírně odpadních vod, půdní vestavbě nebo i koupě bytu od města.

Pokladnu v sázavské radnici uzavřely mimořádné kroky vlády
V souvislosti s mimořádnými vládními opatřeními zavedenými na ochranu před šířením koronaviru se obyvatelé města Sázavy do pokladny úřadu k uhrazení svých závazků nedostanou. Kasa je totiž uzavřena. Radnice proto žádá občany, aby k úhradě místních poplatků za odvoz odpadu a poplatku ze psů využívali výhradně bezhotovostní platby. Jako variabilní symbol je třeba uvést rodné číslo plátce. V případě platby místního poplatku za více členů domácnosti je ale potřeba uvést do poznámky k platbě jména jednotlivých osob. Poplatek za svoz komunálního odpadu činí v Sázavě 700 korun za osobu.

Ve Voticích lze na vlak čekat v teple
Čekat na vlak v oblasti České Sibiře není jen tak. Právě Votice patří mezi vstupní brány této chladem a tuhou zimou pověstné oblasti. Naštěstí je pro cestující vlaků nově otevřena čekárna na votickém nádraží. V jejím teple na svůj spoj mohou cestující čekat každý den a to od půl šesté ráno. Kvůli případnému zneužívání prostoru bezdomovci, místnost správce objektu zamyká večer v půl desáté. Ve zrekonstruovaném objektu nádraží na Beztahově je cestujícím k dispozici také toaleta.

Covid-19 prodělalo na Benešovsku už přes 10 tisíc lidí
Pravidelná zpráva Krajské hygienické stanice Středočeského kraje vztahující se tentokrát k pátku 15. ledna uvádí, že ten den na Benešovsku bylo 1257 lidí nakažených covidem-19. Současně KHS informuje o tom, že nemoci od doby propuknutí pandemie, tedy od jara 2020 dosud na Benešovsku podlehlo 204 lidí. Celkově nemocí prošlo už 10055 pacientů a více či méně úspěšně se s ní vypořádalo 8594 obyvatel okresu. Nejvíc případů covidu-19 je nyní v kraji na v okrese Praha východ – 2231.