Nyní už by se počty u obou úřadů neměly lišit. Na Benešovsku tak k pondělí 30. listopadu bylo 638 nakažených a 5715 vyléčených. Zemřelo však už také 117 lidí.

Úřad nabízí půdu a dům v cizím areálu
Prostřednictvím elektronického aukčního systému nabízí Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zájemcům pozemek, který se nachází ve Velkém bolinském lese, konkrétně v tamním oploceném areálu vlašimské firmy Sellier & Bellot. Jedná se o pozemek 87 metrů čtverečních, jehož součástí je i patrový dům s využitelnou plochou 112 metrů čtverečních, kde má zbrojovka nyní vrátnici. ÚZSVM za nemovitosti chce nejméně 455 tisíc korun, což je vyvolávací cena.

Společné kontroly úřadů přerušila koronakrize
Plánované společné kontroly úředníků z Odboru obecní živnostenský úřad (ObŽÚ) Městského úřadu Benešov a České obchodní inspekce za úvodní pololetí zhodnotili nyní ObŽÚ. Samotné prověřování ovlivnila negativně pandemie covid-19, a to kontroly omezilo nebo dokonce zcela zrušilo. „Kontroly, které se uskutečnily, byly zaměřeny zejména na provozovny, které během koronakrize fungovaly bez omezení,“ uvedla Eva Stupková, vedoucí ObŽÚ s tím, že úřad kontroloval prodejny potravin a smíšeného zboží, a to jak těch v obchodních řetězcích, tak menší prodejny a také prodejny textilu, oděvů, obuvi, zahrádkářských a chovatelských potřeb a prodej zvířat pro zájmové chovy. Nyní jsou zrušeny společné kontrolní akce obou úřadů.

Vánoční koncert v Ledcích nahradí adventní zastavení
Také příznivci příjemného i když chladného posezení v kostele sv. Bartoloměje v Ledcích přijdou letos o tradiční poslech živé hudby a usrkávání horkého punče. Letošní adventní koncert pořadatelé ze Sdružení Ledce odvolali kvůli přetrvávající koronavirové krizi. I tak se v kostele ležícím na pravém břehu Sázavy, na samotě mezi Nespeky a torzem hradu Zbořený Kostelec, během adventu lidé sejdou. Sdružení Ledce zve všechny na malou návštěvu nazvanou Adventní zastavení. To se uskuteční v neděli 20. prosince mezi 15. a 18. hodinou. Pro zájemce bude právě v tuto dobu kostel sv. Bartoloměje znovu otevřen.