Tam už hladina dosáhla I. povodňového stupně, respektive se vzdouvání hladiny před II. stupněm zastavilo. Také řeka Blanice v Louňovicích pod Blaníkem včera dopoledne stoupala. Na dolním toku v Radonicích ale naopak mírně klesla. To se stalo i na Chotýšance u Smikova i ve Slověnicích.

Okres se vzdaluje i nejhorším v kraji
O takový úspěch bezpochyby nikdo nestojí. Benešovsko se ve středních Čechách osamostatnilo v počtu lidí nakažených covidem-19. K 15. říjnu krajská hygienická stanice hlásila 945 nakažených. Víc nemocných mají sice okresy Praha východ a západ, Mladá Boleslav a také Příbram, kde je už přes 1000 případů, ale v objektivnějším hledisku, přepočtu infikovaných na 100 tisíc obyvatel, se Benešovsko „utrhlo“ od dlouhodobých pražských lídrů. Včera tu hygienici doložili už 954,33 případů nákazy.

Benešov po přestávce obnovil funkčnost 'covidové' záložky
Tak, jako ministr zdravotnictví, potažmo česká vláda aktivoval na jaře použitý krizový plán a nouzový stav, také největší z měst okresu, Benešov, znovu oživil stránku s on-line přístupnými důležitými informacemi a odkazy týkající se nemoci covid 19.

U kruháku se bude opět pracovat
Dostavba okružní křižovatky na silnici I/3 na Červených Vršcích sice kvůli dalšímu nezhoršování dopravní situace v Benešově ustala, ale v pondělí 19. října se v ní bude pokračovat. Oznamuje to Silniční správní úřad Benešov. Na stavbě dojde k „napojování“ silnice II/112 a místní komunikace na Pomněnice prostřednictvím červených sloupků a vodorovného značení. Týká se to i vyústění budoucí cyklostezky a výjezdu od benzinového čerpadla. Termín dokončení prací úřad nestanovil.