Covid-19 přeťal i sbírku ošacení v Benešově
Pomoci potřebným může prakticky každý. Jednu, respektive hned tři příležitosti k tomu organizovala Diakonie Broumov i prostřednictvím benešovské sbírky použitého ošacení. V Benešově se měla konat v pátek 18., sobotu 19. a pondělí 21. září v někdejších Táborských kasárnách. Po včerejšku je ale všechno jinak. Kvůli vzrůstajícímu počtu lidí nakažených coviden-19 na Benešovsku, je akce zrušena. Náhradní termín nebyl prozatím stanoven, pravděpodobně ale sbírka bude konat až na příští rok.

V Mladoušově měli zvoničku podobnou známé věži v Pise
Prošla opravou, kterou uhradily peníze z dotací, přesto je znovu potřeba do ní investovat. Řeč je o kamenné zvoničce v Mladoušově, která ztratila stabilitu kvůli tomu, že místní obyvatelé kolem ní provedli úpravy terénu. Votická městská rada proto poptala projektanta, který připravil projekt revitalizace tohoto veřejného prostoru v centru obce. „Souhlasil s ní také zástupce Mladoušova v osadním výboru,“ potvrdil mluvčí votické radnice Jan Vachtl s tím, že kolem zvoničky díky tomu vyroste zeď z kamenů posbíraných na polích v okolí. Z místního kamene poskládá dlaždič také přístupový chodník ke zvoničce. V další etapě tam vznikne ještě posezení na odpočinkové lavičce, ale nejprve bude nutné prostor kolem zvoničky správně, podle reality, zaměřit. A také majetkově vypořádat.

Ilustrační foto.
SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Kabely vysokého napětí vymění ve dvou ulicích

Region nabízí možnost získat zdarma pohonné hmoty
Celé září nabízí ve vysílání Českého rozhlasu Region soutěž o poukázky na pohonné hmoty v hodnotě 1000 korun. Stačí jen pozorně poslouchat vysílání, odhalit soutěžní zvuk a dovolat se do studia jako třetí v pořadí. Poukázka bude výherci soutěže předána osobně v sídle dané regionální stanice ČRo na základě předložení platného průkazu totožnosti nebo zaslána poštou na adresu, kterou výherce sdělil Pořadateli soutěže.Natankujte zadarmo s Českým rozhlasem Region na frekvenci 99 FM.

V Týnci potěší své fanoušky Halina Pawlowská
Manuál zralé ženy vypracovala a přijde představit do Společenského centra v Týnci nad Sázavou známá spisovatelka a moderátorka Halina Pawlowská. Ve středu 30. září od 19 hodin se návštěvnice od ní dozví, jak si se svou zralostí poradit. Aneb jak sama říká: „Není nic špatného na tom být zralá žena, i když slovo „zralá“ mi připomíná sýr, u kterého je nejvyšší čas ho zkonzumovat. Zralost je báječná! Buď z toho důvodu, že si můžete gratulovat, že jste se dožili už pěkného počtu let, anebo proto, že jste sice ještě velice mladí, ale jste jedinci s moudrým pohledem na svět.“ Vstupné na akci je 350 korun. Akce je přesunuta z původního termínu 23. dubna.

Poloportál úsekového měření rychlosti na výjezdu z měřeného úseku u Modletic - v dálničním kilometru 78,1 ve směru jízdy od dálnice D1 k D5.
Chytré měření rychlosti už na Pražském okruhu číhá na řidiče. Jde o čtyři úseky