Do Domašína sedm, Kolonka 40, K Vodárně 24, Velíšská 72 dětí a Vorlina 25 dětí. Do městských základních škol by už v úterý 1. září mělo nastoupit celkem 180 prvňáčků. ZŠ Vorlina jich přivátá 94, dalších 86 pak ZŠ Sídliště.

Poslechněte si názory návrháře

Od pondělí do čtvrtka patří čas mezi třináctou a čtrnáctou hodinou ve vysílání Českého rozhlasu Region rozhovoru Luboše Xavera Veselého se známou osobností. V dnešním vydání pořadu Xaver a host moderátor přivítá módního návrháře Osmany Laffitu. Tento kubánský modní návrhář žijící a působící v Česku od roku 1987 vystudoval uměleckou akademii San Alejandro v Havaně. Živě vysílaný rozhovor i jeho reprízu po 20. hodině naladíte na frekvenci 99 FM.

Ilustrační foto.
SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Ulicí K. H. Máchy pojedou pomaleji

Otočili pouliční osvětlení, aby nesvítilo do domácností

Otočení luceren veřejného osvětlení ve Střelítově, aby více svítily na komunikaci a ne lidem do jejich domácností je jen jednou z položek, kterou naplánovali při své jarní schůzi členové osadního výboru v Beztahově. Některé akce, jako je správné směřování osvětlení, se už dočkaly realizace, jiné to teprve čeká. „Ve Střelítově a dolním Beztahově by mělo dojít i k zpevnění prostor pro umístění kontejnerů na tříděný odpad. V horním Beztahově se řeší elektronické zvonění do zvoničky. Podařilo se přivést elektřinu na hranice hřiště a aktuálně se řeší, kam všude a jak bude elektřina zavedena přímo na hřišti a klubovně,“ popsal mluvčí votické radnice Jan Vachtl.

Neveklov hodlá opravit dům č.p. 1 v ulici Pod Radnicí

Výběrové řízení kvůli zajištění dodavatele prací při akci s názvem Stavební úpravy rodinného domu č. p. 1 vypsal majitel objektu, město Neveklov. Objekt s členitou fasádou a kamennou podezdívkou řadou změn. Jedna z těch, které objektu a jeho vzhledu neprospěla, byla výměna oken. Původní Úzká okna situovaná ve fasádě „na stojačku“ nahradila klasická, socialistická, bytovková, trojdílná, obdélníková okna „na ležačku.“ Dodnes je tento necitlivý zásah patrný na jinak neupravené fasádě a působí doslova jako pěst na oko. Předmětem zakázky města je uzavření smlouvy za účelem realizace stavební úpravy stávajícího rodinného domu se suterénem a půdou. Předpokládaná hodnota díla je 7,9 milionu korun bez DPH.

Krajská hygienická stanice sleduje kvalitu vody ke koupání. Ilustrační foto.
Středočeská hygiena hledá nové kolegy. Včetně šéfa