Nejhůř dopadlo Kladensko, kde hygienici napočítali 175 případů. Na Benešovsku s covidem 19 momentálně bojuje 1021 lidí, 222 jich ale zápas s neviditelným vetřelcem prohrálo.

Rezervace na úřadu se ani v únoru nemění
Žadatele, kteří si na Městském úřadě v Benešově potřebují vyřídit záležitosti na evidenci vozidel, občanských a řidičských průkazů nebo cestovních dokladů a mají už domluvený termín, ujišťuje úřad, že jejich rezervace zůstává beze změny. „Jsou vyřizovány v objednaném termínu,“ ujistila Květoslava Říhová, vedoucí odboru správních agend s tím, že pouze v době uzavření budovy B, by žadatelé měli kontaktovat koordinátora na čísle 312 821 137 a ten je vpustí do budovy a po doložení rezervace budou odesláni k přepážkám.

V Louňovicích koupí mobilní pódium, účinkující budou výš
V městysi, v němž duši místních obyvatel oblažují ochotníci z Divadelního spolku Blaníci, Ženského spolku Babinec nebo organizováním hudebních produkcí třeba Sokolové nebo dobráci dostanou vystupující větší šanci na to, aby je viděl každý. Radnice totiž plánuje zakoupení mobilního pódia. „To umožní vystupování také účinkujících při Svatováclavských slavnostech, akcích základní a mateřské školy nebo třeba srazu rodáků,“ připomněl louňovický starosta Václav Fejtek. To všechno radnice plánuje, i když loni právě třeba také Svatováclavské slavnosti ovlivnil covid 19. Chyběla klasická bohoslužba na vrcholu mýtické hory a průvod vedený sv. Václavem byl jen decentní. Na komorní program na zámecké zahradě se platilo jen dobrovolné vstupné.