Pomůže ale také k další přípravě investic do budování cyklostezek, nových uličních propojení, autobusových zastávek nebo dokonce silničního obchvatu města. Cestovní deník, jak se dokument nazývá, se nevyplňuje za březen, ale za obvyklý pracovní den před omezeními způsobenými pandemií covidu-19. Vstup do něj je na odkazy zveřejněném na intrenetových stránkách města.

Antigenní testovací místo v nemocnici končí, stěhuje se do kulturního centra
Kvůli stěhování odběrového místa na antigenní testy z areálu Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově a přepojování sítí, se lidé, kteří si ho naplánovali na pondělí 15. března budou muset obejít bez něj. Stěhování se uskuteční právě v pondělí a už od úterý 16. března začne antigenní testování na novém místě v centru Benešova. Lidé ho najdou v baru Labyrint v přízemí Kulturního centra Karlov.

Fotokvíz: Poznáte obec na Benešovsku?
FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku?

Ve Vlašimi platí nová obecně závazná vyhláška o pobytu
Už tento víkend se poskytovatelé ubytování ve Vlašimi začínají řídit novou obecně závaznou vyhláškou města o poplatku z pobytu. Tu vybírají od hostů plátci, tedy hoteliéři nebo další ubytovatelé.

Covidová situace se na Benešovsku pomalu lepší
Podle nejnovější zprávy Krajské hygienické stanice zemřelo v okrese Benešov k pátku 12. března už 302 lidí v důsledku ataku onemocnění covid-19. Například lidnatější okres Kladno, v tomto ohledu nejhorší lokalita kraje, má obětí o sedm víc. Na Benešovsku se s následky nákazy novým čínským koronavirem potýkalo v pátek 1824 lidí, tedy znovu méně, než den před tím. Nejvíc nemocných mají okresy Praha východ 3351, Mladá Boleslav 2878, Kolín 2814, Praha-západ 2376, Mělník 2312 a Nymburk 1980.

Konopišťský rybník je jednou z nádrží na kaskádě vybudované na Konopišťském potoce.
Veřejnosti vstup zakázán. Konopišťský rybník čeká výlov a sčítání ryb

Covid-19 má na svědomí i vlaky na Benešovsku
Celkem sedm spojů spěšných vlaků linky R49 na trati z Prahy přes Benešov do Českých Budějovic (číslo 1500, 1504, 1506, 1501, 1505, 1509, 1511) přestává kvůli nižšímu vytížení cestujícími, počínaje pondělím 15. března, jezdit. Vlak linky S 90 číslo 8260 pojede v úseku Olbramovice – Benešov nově jako vlak linky R 49 číslo 1504, s odjezdem z Olbramovic v 6:57. Do Benešova však přijede později, až v 7:13. Termín ukončení těchto omezení je závislý na dalším vývoji epidemiologické situace.

K zápisům do školy děti chodit nemusí
Stejně jako loni, také letos ovlivňuje zápisy dětí k povinné školní docházce pandemie nového čínského koronaviru. Termíny zápisů do základních škol na školní rok 2021 až 2022 se proto uskuteční bez osobní přítomnosti samotných dětí, příznačně, distančně. V Benešově jsou celkem čtyři základní školy. ZŠ Dukelská, Jiráskova a také Na Karlově zapisují své nové žáky od 12. do 23. dubna. Základní škola a praktická v Hodějovského ulici má zápisy od 23. do 30. dubna.