Před obchodem v Bezručově ulici auta už nezaparkují
Situace v benešovské Bezručově ulici.Situace v benešovské Bezručově ulici.Zdroj: Městský úřad BenešovKvůli zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu v Bezručově ulici v Benešově budou v její části od první březnové středy parkovat automobily pouze na jedné straně, tedy na té přilehlé k řadové bytové zástavbě. Rozhodl o tom Silniční správní úřad a posvětila to také Policie ČR. Žádost, respektive návrh na stanovení místní úpravy provozu podal městský úřad loni 10. prosince. Důvodem navržené místní úpravy provozu je špatná průjezdnost místa, kde vozy parkují po obou stranách ulice, a to i v blízkosti křižovatky Bezručovy se Zapovou ulicí. To přináší dosud velmi malou možnost bezpečného míjení protijedoucích vozidel. Zákaz zastavení s příslušnou dopravní značkou tak bude platit od Zapovy ulice na straně, kde stojí samoobsluha a skončí za vjezdem k rampě a tamní mateřince.

'Covidový' okres Benešov dohánějí v kraji další čtyři
Na mapce, kterou každý pracovní den zveřejňuje krajská hygienická stanice s aktuálními údaji o počtu lidí nakažených covidem-19 v jednotlivých okresech kraje, jsou v legendě vyznačena různými barvami čtyři „nákazová“ pásma. Benešovsko s 1492,29 případy na 100 tisíc obyvatel vévodí této statistice a je proto označeno tmavě modře. Do stejné skupiny se ve čtvrtek 18. února přiřadily ale také okresy Nymburk (1345,71), Mělník (1329), Kutná Hora (1308,21) a Praha-východ (1281,05). Benešovsko má v kraji nejvíc obětí nového čínského koronaviru: 242.

Týnecký hrad má mít od dubna nového kastelána
Do posledního únorového pátku musí na radnici poslat uchazeči o místo kastelána týneckého hradu náležitosti k přihlášení do výběrového řízení. Nový správce památky má nastoupit ve čtvrtek 1. dubna.