ŘSD spustí letos na Benešovsku dvě akce
Kromě oprav i zcela nových staveb ve Středočeském kraji plánuje pro letošní rok Ředitelství silnic a dálnic ČR, které ve středu Čech spravuje více než 660 kilometrů silnic prvních tříd a přes 360 kilometrů dálnic, také dvě akce v okrese Benešov. Na všechny akce ŘSD počítá s investicí za více než 6 miliard korun bez DPH. Opravit by se z nich mělo přes 70 kilometrů vozovek a v různém rozsahu a také dvě desítky mostů. „Z loňského roku budeme dokončovat novou okružní křižovatku Červené vršky na silnici I/3 u Benešova,“ připomněl Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR s tím, že v závěrečné fázi je výběrové řízení na zhotovitele přeložky silnice I/3, obchvat Olbramovic. „ŘSD obdrželo deset nabídek a v současné době probíhá jejich hodnocení,“ dodal Martin Buček.

Nemocných je na Benešovsku už zase téměř 1300
Zatímco z úterý na středu přibylo v okrese „jen“ 89 nových případů covidu-19, což bylo v kraji proti nejhoršímu Kladensku se 190 zápisy slušné číslo, už následující dny se tak optimisticky nevyvíjely. Za 24 hodin na čtvrtek krajská hygienická stanice na Benešovsku připsala dalších 200 a na pátek 12. února 178 nových případů covidu-19. Kvůli těmto novým nálezům tak poprvé od úterý 12. ledna stoupl počet nemocných na Benešovsku na 1287. Koronavirových obětí má okres Benešov nejvíc v celém Středočeském kraji – 233.

Městský úřad Bystřice prošel malou velkou revolucí
Místo devíti různých, vzájemně nekomunikujících systémů začal Městský úřad Bystřice používat jediný software známý pod názvem Ginis. „Ten se osvědčil například i v Obci s rozšířenou působností Benešov,“ uvedl starosta Bystřice Michal Hodík. Všechny agendy vedené, tedy například evidenci docházky, dovolené, nemocenské nebo mezd je nyní možné ovládat efektivně. „Byla to na úřadě opravdu malá velká revoluce a děkuji kolegům, že jsme to zvládli,“ dodal bystřický starosta.

Zastupitelé Týnce se sejdou letos poprvé
Letošní premiérové jednání městského zastupitelstva v Týnci nad Sázavou se uskuteční v pondělí 22. února. Nejvyšší orgán města při veřejné schůzi projedná 16 bodů programu. Mluvit se bude také o majetkových převodech, rozpočtovém opatření pro letošek, strategickém rozvoji města, jeho vstupu do Sdružení energetických managerů měst a obcí nebo o pracovněprávním vztahu mezi městem a zastupitelem Týnce. Jednání odstartuje v 16 hodin ve velké zasedací síni radnice v ulici K Náklí.